A fideszes közvélemény-kutató cég nem túl váratlanul olyan eredményt hozott ki Magyar Péterről, aminek a Lendvay utcai pártközpontban a leginkább örülhetnek.
„Magyar Péter visszavonulását akarják” címmel adott ki közleményt a fideszes hátterű Nézőpont Intézet, amelyben felmérésükre hivatkozva azt írják: a magyarok többsége (55 százaléka) nem találja szimpatikusnak Magyar Pétert, relatív többségük szerint pedig vissza is kellene vonulnia a közélettől – szúrta ki a 444.hu.
Az ezer fős, az intézet szerint a 18 év feletti lakosságra reprezentatív közvélemény-kutatást a Nézőpont a Magyar Péterről kiszivárgott (vélhetően exbarátnője, Vogel Evelin által rögzített) hangfelvételek kapcsán végezte november 18-20. között.
A Nézőpont más közvélemény-kutatókhoz képest negatívabb színben mutatja be Magyar Pétert és pártját, a Tiszát: míg a független intézetek rendre úgy mérik a párt támogatottságát, hogy az közel van, és néha meg is haladja a Fideszét, addig a Nézőpont rendre jóval gyengébb támogatottságot mér saját megkérdezettjei körében.
Arra a kérdésre, hogy a hangfelvételek kiszivárgása miatt változott-e negatív irányba az illető véleménye, 72 százalék nemmel válaszolt, 19 százalék számolt be romlásról, s csak 4 százalék mondta azt, hogy javult a véleménye Magyar Péterről.
Magyar EP-képviselői mandátumát is sikerült valahogy belekevernie a hangfelvételekkel kapcsolatos kérdések közé: „A hangfelvételi botrány ismeretében a magyarok relatív többsége, azaz 47 százaléka mondta azt, hogy az EP-mandátum felvétele nem volt helyes és csak 39 százalékuk vélte úgy, hogy a kampányban elhangzott ígérettel szembeni döntés helyes volt. Ugyanakkor a Tisza-szavazók 85 százaléka helyesnek tartja Magyar Péter döntését (7 százalékuk nem), talán a mentelmi jog védelme miatt” – írja a Nézőpont közleményében.
Végül a kérdőív sommásan rákérdez arra is, hogy Magyar Péternek távoznia kell-e a közéletből a hangfelvételeken elhangzottak miatt. „A két lehetőség közül itt is relatív többség (45 százalék) választotta a visszavonulást, míg 43 százalék a politikai tevékenység folytatását” – írják, míg 12 százalék nem válaszolt.