Itthon hvg.hu 2024. október. 17. 12:09

24 év után ítélhetik el jogerősen emberölésért a kecskeméti diszkó kidobóit

Az ügyészség kevésnek tartja az első fokon született ítéletet.

Áprilisban előre kitervelten és aljas indokból elkövetett emberölés miatt első fokon 13 és fél év fegyházra ítélte a Kecskeméti Törvényszék azt a két férfit, akik 24 évvel ezelőtt kidobóként dolgoztak egy kecskeméti diszkóban, ahol eszméletlenre vertek egy fiatal férfit, majd a vasúti sínekre fektették. A magatehetetlen áldozatot egy vonat halálra gázolta.

Szerdán az ügyészség közölte, hogy az eljárás másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik, ahol jogerős ítélet születik az ügyben. A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség az első fokon kiszabott szabadságvesztések lényeges súlyosítását indítványozta. A vádhatóság szerint az első fokon eljáró törvényszék helyesen következtetett a két férfi bűnösségére, de a kiszabott büntetés annak ellenére sem szolgálja megfelelően a büntetési célokat, hogy az eset óta jelentős idő telt el.

A rendőrség tavaly honlapján írt arról, hogy a 2000. október 1-én történt eset több mint két évtizedig nem hagyta nyugodni a helyieket és a rendőröket. Egy orgazdaság miatt zajló nyomozás során azonban olyan információt szerzett a hatóság, amely fordulópontot hozott az emberölési ügyben. Az áldozatot exhumálták és megállapították, hogy a vonatgázolás okozta sérülésen kívül más fizikai behatás is érte a koponyáját. Több mint száz tanú kihallgatását követően 2022. november 29-én fogták el a két kidobót, akik elismerték, hogy a később elhunyt férfit bántalmazták, de tagadták, hogy közük lenne ahhoz, hogy a sínekre került.

Hirdetés
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.