Átvágták a kábeleket, papíron meghibásodtak és eltűntek a hivatali laptopok és az adatrögzítők – így hagyta ott a Fidesz az I. kerületi önkormányzatot. Csakhogy a Budavár irányítását átvevő ellenzéki összefogás sem volt jobb: mindenki azonnal a köztisztviselői fizetés többszörösét és drága mobilt akart, de 1 millió forintos íróasztalt is kellett venni – minderről kitálalt a Fülke Extrának adott interjúban a kerület egykori jogi vezetője, dr. Tarjányi Tamás. Elköveti-e Magyar Péter ugyanezt a hibát? Mi lett a NER-kedvencek bérlakásaival a Budai Várban? Hogyan számláz kétszer ugyanazért a munkáért egy ügyvédi iroda? És tényleg ennyire „egykutya”, bárki irányítja is egy önkormányzatot? Hallgassa meg közéleti podcastunkat!
Az I. kerületben pontosan úgy indult minden 2019-ben, mint ahogy a Kutyapárt most fut neki a XII. kerületben: évtizedes Fidesz-irányítás után vették át a stafétát, és a választóknak azt ígérték, máshogy – jobban, takarékosabban, demokratikusabban – működik majd az önkormányzat. Csakhogy ez a budavári kerületben megbukott, ahogy egyetlen ciklus után az ellenzéki összefogás és V. Naszályi Márta polgármester is.
A Fülke Extra podcastjában az egykori budavári jegyző, dr. Tarjányi Tamás vállalta, hogy borít, és mindent elmondott nemcsak arról, hogyan pusztította le a Fidesz átadás előtt az önkormányzatot, de arról is, hogyan kezdett azonnal költekezésbe az ellenzék. Nyíltan beszélt mutyigyanús ügyekről, barátnők és hozzá nem értő “szakemberek” kinevezéséről, és utólag azt a kérdést teszi fel: hiába szeretnék sokan leváltani a NER-t, de „mit várunk, ha az ellenzék abban a pillanatban, ahogy a mézesbödön kinyílik, elveszti a kontrollt, és betegre eszi magát?”.
Zugló és Budavár egykori jegyzőjeként állítja, hogy az új ellenzéki erőnek, Magyar Péter pártjának is ezt kellene megértenie: nem lehet úgy politizálni, hogy közben nincs meg az a szakmai háttér és jogi tudás, ami ennek megteremti az alapját és a kereteit, mert különben bukásra van ítélve.
Tarjányi Tamás régebben az igazságügyi minisztérium kegyelmi osztályát vezette, így azt is elmondta, hogyan zajlott valójában egy kegyelmi ügy. Azt is állítja, hogy miközben mindenki a Novák Katalin bukásához vezető K. Endre-ügy nyilvánosságát követelte,
a NER-médiának odaadhatták magát az anyagot – csak épp senki nem tudta, hogy amit olvas, az nem egy újságcikk, hanem a belpolitikai bombához vezető akta egy része.
Valóban az ős-szocialista Lamperth Mónika irányította a háttérből a budavári önkormányzatot?
Hogyan számláz le egy ügyvédi iroda ugyanazért „copy-paste” munkáért egyszerre kétfelé?
Pikó Andrásék a VIII. kerületben tényleg ugyanezt az ügyvédi irodát bízták meg, ráadásul úgy, hogy rokoni szál is van a háttérben?
Hallgassa meg interjúnkat, és kiderül:
Kövesse és hallgassa meg a HVG Podcastok műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, SoundCloud, YouTube.
Vagy iratkozzon fel a Fülke csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts.
- 00:00 Intro
- 00:58 Miért (nem) mer beszélni a jegyző arról, ami az önkormányzatokban történik?
- 01:52 A jegyző az egyetlen olyan közszolga, akinek adott esetben azt kell mondani a saját főnökének, hogy “hülye”
- 04:04 Amikor jön a vidéki polgármester, és teljesen törvénytelenül meg akarja nézni a kopogtatócédulákat, hogy tudja, ki kit támogat
- 07:331 Hogyan lehetne a hosszú Fidesz uralom után máshogy politizálni?
- 12:02 Magyar Péternek és a Tisza pártnak még hisznek a választók, ezért nő a támogatottsága
- 14:18 Hogyan hagyta ott 2019-ben a 21 év után távozó Nagy Gábor Tamástól az I. kerületi önkormányzatot? Tényleg átvágott kábeleket találtak?
- 40:27 Miért hírhedtek a budavári mutyik?
- 50:04 Mi zajlott a színfalak mögött az I. kerületben?
- 56:20 Más fővárosi önkormányzatokban is ugyanez megy?
- 59:30 Tarjányi Tamás régen a kegyelmi ügyekért felelős főosztályt vezette – mit mond Novák Katalin bukásáról?
- 1:08:02 Számít-e kritikákra ez után a beszélgetés után?