A Mi Hazánk az alakuló ülésen megszavazta a fideszes elnököt, míg a Momentum javaslatát a grémium napirendre sem vette.
Bár elvesztette a többségét a Fidesz a Pest megyei közgyűlésben a júniusi önkormányzati választáson, azonban az első tapasztalat szerint nagy változás nem történt: a keddi alakuló ülésen a kormánypárttal együtt szavazott a Mi HJazánk.
Minderről Szemző Áron, a Momentum Pest megyei elnöke és megyei képviselője számolt be a Facebook-oldalán. A közgyűlésben a kormánypártnak 21, a Momentumnak 10, a Mi Hazánknak 8, míg a Demokratikus Koalíciónak 7 képviselője van. Elméletileg a Fidesz kisebbségben van, azonban Szemző arról írt, hogy a Mi hazánk megszavazta Szabó Istvánt (Fidesz) elnöknek, emellett a két párt napirendre sem vette azt a momentumos határozatot, amivel a különleges gazdasági övezet iparűzési adóját a gödi önkormányzat által is megszabott 2 százalékra emelte volna.
Szemző Áron szerint “innentől a Fidesz és a Mi Hazánk kéz a kézben vezetik a megyei közgyűlést, összenőtt, ami összetartozott”. Vajda Viktória korábbi gödi képviselő, a Momentum elnökségi tagja ezt azzal kommentálta, hogy “az egész különleges gazdasági övezet intézménye egy szégyen, de hogy még a helyiek érdekén túl a multit helyezik előtérbe, az egyenesen árulás”.
A gödi Samsung-gyárat különleges gazdasági övezetté nyilvánította a kormány, így annak helyi adóit nem Göd, hanem a Pest megyei önkormányzat kapja és ők döntenek arról, mire fordítják. A Népszava augusztusban arról számolt be, hogy több mint 460 millió forintot kaptak a Gödtől elvett iparűzési adóból olyan civil szervezetek, amelyek kormánypárti kiadványokat állítanak elő, vagy olyan rendezvényeket szerveznek, amelyek szereplői vagy fővédnökei nagyrészt helyi politikusok.
Kovács Gergely, a XII. Kerület új polgármestere is átvette hivatalát. Ő arról írt, hogy már 5 perce polgármester, de még nem lopott semmit. Az MKKP elnöke Pokorni Zoltán visszavonulása után a fideszes utódjelölt Fonti Krisztinát győzte le.