Itthon hvg.hu 2024. szeptember. 28. 09:57

Csipes Tamara az Instagramon közölte, hogy nem szeretne a családpolitika reklámarca lenni

Az olimpiai bajnok kajakozó szerint olyan problémák nincsenek megoldva, amelyek miatt nem lehet kampányolni amellett, hogy „családban élni jó”.

Instagram-sztoriban osztotta meg a párizsi olimpia legeredményesebb magyar sportolója, Csipes Tamara azt a levelet, amelyet a Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából kapott, és amelyben arra kérik, hogy szálljon be a családi élet népszerűsítését célzó kampányba.

Mint írták, a fejlett világ, így Magyarország is küzd a népességfogyással, erre a jelenségre kíván hosszú évek óta érdemi megoldást találni „a méltán híres magyar családpolitika”. Így a „családban élni jó” szlogenű kampány is a családalapítási, gyermekvállalási kedvet igyekezne támogatni, az abban résztvevőktől pedig azt kérik, a megadott négy koncepció közül abban gyártsanak videót, amelyet a magukénak éreznek.

Csipes ezen a ponton osztotta meg gondolatait arról, ő mit érez magáénak:

„Családban élni tényleg nagyon jó, viszont egyedülálló anyaként abszolút meg tudom érteni, ha ez a legtöbbünknek óriási küzdelem és nehézség is. Csak az olyan dolgok miatt is, mint ételt rakni az asztalra, megfelelő oktatásban részesíteni, az egészségét ápolni, biztonságos jövőt biztosítani…

Amíg ezek nincsenek rendben, addig mit kampányoljak emellett?!

Bőven elég dolog van ránk nyomva, pontosan tudom az milyen, így köszi, ezt ne” – írta az olimpikon, aki a képet a #sírjvagynevess hashtaggel látta el.

hvg.hu

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.