Itthon hvg.hu 2024. szeptember. 06. 16:53

Megszólalt Till Tamás édesapja: „Az új életcélom, hogy megtudjam, miért ölték meg a fiamat”

A DNS-vizsgálat megerősítette, hogy a 11 éves korában eltűnt kisfiú maradványait találták meg a rendőrök júliusban.

Till Tamás édesapja, Mátyás még mindig képtelen elfogadni fia halálát, akit 24 évig eltűntként kerestek. A 2000-ben, 11 éves korában eltűnt fiú holttestét idén júliusban találták meg bajai tanyán, betonréteg alatt. Azokat a dokumentumokat, amelyek szerint a DNS-vizsgálat eredményei megerősítik, hogy a maradványok a Till Tamáséi, a szülők szeptember 4-én vették át a rendőrségtől – derül ki a Bors cikkéből.

A szülők egészen addigbíztak abban, hogy gyermekük egy napon becsenget hozzájuk.

Till Mátyás azt mondta, ő és felesége új életcélt tűztek ki maguk elé: kideríteni, ki és miért oltotta ki a fiuk életét. „Még mindig rengeteg a kérdés” – mondta az édesapa, hozzátéve, hogy bár a hatóság emberölés miatt indított nyomozást, részleteket egyelőre nem közöltek velük.

A családnak még nem adtak engedélyt a temetés megszervezésére, mivel további vizsgálatok szükségesek a büntetőeljárásban. Az apa elmondta, hogy a gyászolást is csak akkor tudják elkezdeni, ha a gyermek maradványai visszakerülnek Bajára.

Mátyás és felesége 24 év alatt minden nap beléptek Tamás szobájába, és mécsest gyújtottak a gyerek emlékére. „Tudomásul kell vennünk a halálát, de elfogadni nem tudjuk” – mondta az édesapa.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 01. 19:30

Szédítően szép helyeken vannak meglehetősen rosszul – itt vannak a gazdaggyűlölő filmek, és az emberek imádják

Harmadszor térnek vissza a luxusnyaraláson unatkozó gazdagok A Fehér Lótusz című sorozatban. Ahogy nyílik az olló az elit és a társadalom szegényebb rétegei között, úgy nő a népszerűsége az „Eat the rich!” témájú filmeknek és sorozatoknak. Nem mindenki elégedett azonban e mozgóképes feldolgozások fáradtan ironikus megközelítéseivel, szerintük radikálisabb hangra lenne szükség.