A tárca szerint az államtitkár nem olvasta az igazgató erről szóló közleményét.
Tagadja a Belügyminisztérium, hogy Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár már a sajtóhírek megjelenése előtt tisztában lett volna azzal, hogy a Madách Imre Gimnázium igazgatója nem tervezi leadatni a tanulóktól az okostelefonjaikat az iskolában – írja a Telex a tárca közlése alapján.
A minisztérium lapnak küldött levele szerint „megfelel a valóságnak, hogy Mészáros Csaba az egyeztetés alkalmával megemlítette, hogy a gimnázium honlapjára kitettek egy tájékoztatást a digitális eszközök iskolai használatáról – a tájékoztatót az államtitkárnak nem mutatta be, azt az államtitkár nem olvasta”.
Ebből következően az államtitkár a Madách Imre Gimnáziumban tervezett eljárásról véleményt nem alkothatott, álláspontját nem fogalmazhatta meg, általánosságban csak annyit mondott, hogy a rendelet azért kiváló, mert az a végrehajtás érdekében az igazgatóknak nagy mozgásteret biztosít
– fogalmaztak.
A belügy emellett azt is közölte, hogy „Mészáros Csaba az egyeztetés során egyébiránt jelezte, hogy nem tervezi kitölteni igazgatói mandátumát, már az utódlás kérdésével foglalkozik”.
Mészáros Csaba, a megbízatása alól szerdán azonnali hatállyal felmentett igazgató csütörtök reggeli Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy Maruzsa Zoltán tudott arról, hogy az iskola nem fogja betartatni az okostelefonok leadásáról szóló rendeletet, a felmentésért pedig a médiát tartja felelősnek. „Azok a médiumok, akik az augusztus 19-i közleményünket 26-án szemlézték, robbantották ki azt a helyzetet (…) Mert Maruzsa államtitkárnak augusztus 22-én már elmondtam, hogy ezt a közleményt már kitettük” – fogalmazott a posztban.
A kormány döntése alapján számos tárgyat kitiltanak majd az iskolákból, ahogy korábban írtuk, energiaitalt ugyanúgy tilos lesz bevinni a diáknak, mint a kést vagy fegyvert, az okosórákat és mobilokat pedig egész napra elzárnák. A kormányrendelet szerint a drákói intézkedéssorozat célja „a köznevelési intézményekben az egyes erőszakos cselekmények megelőzése, tanulók testi, lelki egészségének megóvása”. Az intézkedésnek megágyazó törvénymódosítást már júniusban, a parlament tavaszi ülésszakán végén elfogadták. Az a kerettörvény is komoly felháborodást váltott ki – az oktatásügyért felelős Belügyminisztérium szellemiségéhez passzoló – rendpárti hangulata miatt, mert szigorra és tiltásra épít.