A volt miniszterelnök hosszan vezette le, hogy mi baja van a miniszterelnök-helyettessel.
Nem az Isten teremtette a kereszténydemokráciát
– ezzel a címmel indul Gyurcsány Ferenc ezúttal nem a 444-et és nem is Magyar Pétert, hanem Semjén Zsoltot ekéző, de meg nem nevező friss dolgozata, amit a Facebookon tett közzé. „Ha így történt volna, akkor azt a szerencsétlent, aki magát a magyar kereszténydemokraták elnökének mondja, aki irgalmas keresztényként azon nevetgél, hogy a kórházakban nincsenek vagy nem működnek a légkondicionálók a kánikulában, ezért műtétek maradnak el, betegek lesznek rosszul, na akkor ezt a szégyenembert Jézus a kereszténydemokrácia közelébe se engedte volna, mert látta volna, hogy hamis ember, ki valójában juh ruhájába öltözött farkas. (Máté 7:15).”
Miután Semjént szokatlan módon farkashoz hasonlította, segíteni is szeretne neki, „mielőtt megvetésünk elől az istenhit bástyái mögé menekülne és jajveszékelne, mert szerinte, itt kérem szépen bántják az ő hitét, vallását meg az egyházát, mondjuk el neki mindjárt a legelején, hogy egy frászt bántjuk mi mindezeket, sőt, ha úgy tetszik, tőle védjük a szeretet és az irgalom hitét.”
Gyurcsány Semjént több-bekezdésnyi elmélkedés után hitben tökéletlennek nevezi, mert „hitét saját alávalóságának, kisszerűségének, romlottságának fedőtörténeteként használja, tettei az istentelenséget példázzák, azok hamis hitvallásának tanúi”. Majd folytatja az elmélkedést. Szerinte a hittel a politikának nincs dolga egészen addig, „amíg a hitelvek nem ellentétesek az alkotmánnyal. Ezt megítélni pedig a bíróság, és nem valamilyen politikai testület dolga.” Azonban az egyházzal máshogy áll a helyzet. „Az egyházként való létezés és működés is alkotmányossági megítélés alá esik, de ezen túlmenően bármely egyház tárgya lehet szabad közvélekedésnek, közítéletnek is. Bármely egyház működésének laikus kritikája nemcsak, hogy nem tabu, de egyenesen kívánatos, mint ahogy ezt gondoljuk valamennyi, a közélet alanyát jelentő intézmény esetében.”
Gyurcsány szerint Jézus nem akart egyházat alapítani, aki pedig „ki akarja vonni Jézus egyházát a szabad, nyilvános megítélés alól, az két dolog ellen vét: a jézusi örökség és az alkotmányos demokrácia ellen.” A dolgozata végére lassan már teológusi magasságba emelkedő volt miniszterelnök ismét levonja a következtetést, hogy nem Isten teremtette a kereszténydemokráciát, hanem szerinte Leó pápa 1891-ben, amikor „a munkásokért viselt szociális felelősséget keresztényi kötelezettséggé tette”. Valójában az egyházat Jézus követői, az apostolok alapították, Péter, az első pápa vezetésével.
Szerinte „az igazi baj nem a kurzuskeresztény középszer embereivel van. Hanem azzal, hogy ez az egész kormánynak nevezett gyülekezet ezt a nyomasztóan hamis, hazug világot termeli újra mindennap, egy sokkal szebbre, többre hivatott hitet gyalázva szinte minden cselekedetével. A fenti férfi pedig lényegtelen ebben a történetben, összes érdeme annyi, hogy primitívsége megkönnyítette, hogy mindezt megosszam Önökkel”. A poszt persze elnyerte a DK-s képviselők tetszését, politikusaik sorra kommentelgetnek elnökük posztja alá. Semjén egyelőre nem reagált.
Semjén mellett Kásler Miklós volt egészségügyért felelős miniszter sem tartja súlyosnak a kórházi helyzetet. Szerinte már az ő idejében is végeztek ötvenfokos műtőben 10-12 órás műtéteket.