Itthon hvg.hu 2024. augusztus. 06. 11:29

A diákok után a tanárokat is eléri a pintéri szigor, a belügyminisztérium vizsgáztatná a pedagógusokat

A vizsga eredménye pedig beleszámít a teljesítményértékelésbe.

Egy rendelettervezet szerint a Belügyminisztérium a jövőben előírna egy tíz órás online tanfolyamot a pedagógusoknak, a tananyagból pedig vizsgázniuk is kellene – szúrta ki a Népszava.

A képzésen a tanároknak, tanítóknak és óvodapedagógusoknak is részt kellene venniük a következő tanévben, annak érdekében, hogy felfrissítsék ismereteiket a Nemzeti alaptanterv és az Óvodai nevelés országos alapprogramjával kapcsolatban.

A tervezet szerint a képzést 2024. szeptember 1. és 2025. január 31. között kell teljesíteni, amit az Oktatási Hivatal szervez meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) bevonásával.

A tíz órás távoktatási képzést az NKE által működtetett informatikai továbbképzési rendszerben kell teljesíteni, ha valakinek nem sikerül a számonkérés, akkor még kétszer próbálkozhat.

A képzés teljesítését és eredményét a pedagógusok új, ugyancsak szeptembertől induló teljesítményértékelése során is figyelembe fogják venni.

Ősztől már tiltólistás lesz az iskolákban a fegyver mellett a csúzli és az energiaital, a mobilokat pedig egész napra le kell adni

Szinte börtön-jellegű szigorítás jön az iskolákban és kollégiumokban szeptembertől. Elkészült a kormány listája a tiltott tárgyakról: energiaitalt ugyanúgy tilos lesz bevinni a diáknak, mint a kést vagy fegyvert, az okosórákat és mobilokat pedig egész napra elzárnák.

A tervezet szabályozná a pedagógusok mobiltelefon-használatát is, a tervek szerint a tanárok tanórai és egyéb foglalkozások ideje alatt, valamint a tanulói felügyelet ellátása során mobiltelefont és egyéb digitális, infokommunikációs eszközt csak a neveléssel-oktatással összefüggő célokra használhatnak. Iskolán kívül programon és vészhelyzetben azonban engedélyezett a mobiltelefon-használat.

Hirdetés
Élet+Stílus Nemes Nikolett 2024. december. 28. 18:00

Pisszeghet, sípolhat, szisszenhet és pöföghet a befőttesüveg, de pont ez a jó: így  fermentáltunk savanyú káposztát

Csodás vitamin- és tápanyagbombával kényeztethetjük a mikrobiomunkat a téli ínség idején, ha fermentált ennivalókat fogyasztunk. Többek között savanyú káposztát is készíthetünk ezzel a módszerrel – elmondjuk, hogyan érdemes csinálni lépésről lépésre, mit kell tudni a sózásról, fűszerezésről, hogyan kombináljuk az alapanyagokat, és mire figyeljünk különösen az erjesztés során.