Itthon hvg.hu 2024. május. 07. 10:24

Egyenletek, sodrófadiagram, gráfok, valószínűségszámítás – ezek a matekérettségi második felének témakörei

A vizsgázóknak többek között kell területet, térfogatot és valószínűséget számolniuk.

Sodrófadiagram és koordinátageometria is szerepelt a matekérettségi második részének feladatai között – számolt be róla az Eduline. A diákoknak emellett egyenleteket, koordinátageometriával és valószínűségszámítással kapcsolatos feladatokat is meg kell oldaniuk.

Az idei az első érettségi, amelyet az új, 2020-as Nemzeti alaptanterv alapján írnak a diákok, több új téma is bekerült, a sodrófadiagram is ezek közé tartozik.

A középszintű matekérettségi második fele két részből áll, előbb három, egyenként 9–14 pontos feladatot kell megoldaniuk a vizsgázóknak, majd a három, egyenként 17 pontos feladatból választhatnak kettőt.

A vizsgázóknak többek között kell területet, térfogatot és valószínűséget számolniuk, de kaptak függvényeket is az egyik választható, 17 pontos hosszú feladatban – írja az Eduline.

Az emelt szintű érettségi második felében öt feladatot kapnak a diákok, ebből négyet kell megoldaniuk. Mivel az emelt szintet központilag írják, így a feladatokról itt még nincs információ.

A matekérettségi első felében halmazok, függvények és logaritmus várt a diákokra, erről itt írtunk. Tegnap a magyarral kezdődött az idei érettségi, hogy ott milyen feladatokat kellett megoldaniuk a vizsgázóknak, arról itt olvashat:

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.