Az A-Híd Zrt. a vádakat visszautasítja, szerintük a Kehi-vizsgálat megállapításai tévesek, amúgy pedig hiába adtak át a Kehi-nek 1300 iratot, mégis, a jelentés “előttünk nem ismert készpénzmozgásokról tartalmaz ismeretlen forrásból származó adatokat”.
Visszautasítja az A-Híd Zrt. a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal pénteken közzétett, a Lánchíd felújításáról szóló jelentésében megfogalmazott vádakat, és “értetlenül áll annak megállapításai előtt”. A cég hvg.hu-hoz eljuttatott közleménye szerint a Kehi “széleskörű adatgyűjtése és vizsgálata ellenére ugyanis egy olyan céggel kapcsolatban tett megállapításokat, amelynek a Lánchíd projekthez semmi köze nem volt, és annak költségvetéséből semmilyen kifizetésben nem részesült.”
A jelentésről a hvg.hu is írt. Az újdonságot nem hozott egy amúgy is zajló NAV-nyomozáshoz képest, de megállapításaival a jelentés a kormánypropagandának és a Fidesznek azt a hónapok óta tartó sugalmazását, sőt vádját erősíti, miszerint egy számlagyár-gyanús, folyamatban lévő ügynek köze lehet a hídfelújításhoz és ezen keresztül Karácsony Gergely főpolgármesterhez. Kimondatlanul is ez jön át a Kehi jelentéséből, bár
az ellenzéki vezetésű fővároshoz köthető gyanúra az amúgy Rogán Antal miniszter felügyelete alá rendelt kormányzati szerv, a Kehi a jelentésében semmilyen bizonyítékot nem mutat fel.
Az ügy, amelynek a Fidesz politikai céljainak megfelelő keretezéséhez most, két hónappal az önkormányzati választások előtt muníciót szolgáltat a Kehi, egyáltalán nem új. A kormánypárti médiában és a budapesti választásra készülő Fideszben hónapok óta téma a “Lánchíd-ügy”. Ennek szereplője a főváros hídját felújító – amúgy NER-közelinek besorolt – A-Híd Zrt., egy Vig Mór nevű volt ügyvéd és a cége, a Sunstrike Kft., amelyre a “számlagyár” gyanúja vetült, miután a hídépítő cég mintegy 1,5 milliárd forintot utalt a vállalkozásnak, a pénzt pedig később készpénzben felvették.
Az A-Híd Zrt. a jelentésre reagáló közleményében azt is írta: a Kehinek átadták a Lánchíd felújításának fővállalkozói teljesítéséről szóló valamennyi dokumentumot és részletet, beleértve a megvalósítással, a bevont alvállalkozókkal, a teljesítéssel és a számlázással kapcsolatos több mint 1300 iratot. Ehhez képest – folytatódik a közlemény – a Kehi-jelentés melléklete “előttünk nem ismert készpénzmozgásokról tartalmaz ismeretlen forrásból származó adatokat.”
Az A-Híd megjegyezte még, hogy a Sunstrike Kft.-vel kapcsolatos NAV-nyomozásnak ők nem érintettjei, “a cégcsoport vonatkozásában sem tanúkihallgatás, sem gyanúsítás nem történt”. A céggel valóban szerződtek műsorok gyártására, sugárzására és azok környezetében reklám elhelyezésére, de ezt a cég teljesítette is, a műsorok adásba kerültek – ezt, a 498 darab DVD-t megtöltő adatmennyiséget az A-Híd át is adta a NAV-nak.