Itthon hvg.hu 2024. április. 04. 08:48

Pintér írhatná elő, milyen továbbképzésekre menjenek a pedagógusok, a PDSZ tiltakozik

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete követeli az ismeretlen képzésekről szóló tervezet visszavonását.

Újabb továbbképzések teljesítését rendelheti el a pedagógusok számára a belügyminiszter az eddigi, hétévenként kötelezőkön túl. A tanfolyamok tartalmát, a résztvevők körét és a teljesítés feltételeit is Pintér Sándor szabhatja meg – írja a Népszava az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottságának kedden közzétett módosító javaslata alapján.

Az előterjesztés már a testület március 28-i ülésén is része volt a napirendnek, ám akkor a fideszes elnök, Kósa Lajos levetette, arra hivatkozva, hogy nincs róla elég információjuk. A téma a következő, április 2-i ülésen ismét előkerült, a többségében kormánypárti tagokból álló bizottság pedig további kiegészítéseket javasolt.

A cikk szerint azonban az kedden sem derült ki, hogy milyen célt szolgálnak a rendeletileg előírt képzések. A javaslat indoklásában csupán az szerepel, hogy új képzési formát teremtenének meg a pedagógusok számára a jelenlegi rendszer keretein felül, a részleteket pedig majd miniszteri rendeletben határozzák meg.

A lap az ügyben kereste a Belügyminisztériumot, amely mindössze annyit közölt, hogy a törvénymódosítás tervezete egy „elvi felhatalmazó” rendelkezést tartalmaz, amely lehetőséget biztosít a miniszternek arra , hogy „indokolt esetben” rendelet kibocsátásával rendeljen el képzést a pedagógusoknak.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a tervezet visszavonását követeli, két okból is: mert további terheket róna a pedagógusokra, és mert egyáltalán nem egyeztettek róla az érdekképviseletekkel.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.