Itthon hvg.hu 2024. március. 19. 11:12

Hónapok óta zaklathatta az utcán a nőket a XV. kerületben elfogott mutogatós férfi

Két egymást követő utcai inzultus bejelentése után találta meg a rendőrség a fiatal férfit.

Térfigyelő kamerák segítségével azonosították, és múlt pénteken el is fogták azt a 19 éves férfit, aki köztéren mutogatta magát, ezzel több nőt, illetve fiatal lányt is inzultálva – írja a police.hu.

A férfi múlt hét kedden a főváros XV. kerületében, a Dugonics utca járdáján egy fiatal lány szeme láttára viselkedett szeméremsértő módon, két nappal később egy nőt inzultált ugyanebben a kerületben, az Istvántelki vasútállomáson.

Mindkét esetet bejelentették a rendőrségnek, miután a 19 éves férfit elfogták, szeméremsértés vétség elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették. A bíróság pedig elrendelte a bűnügyi felügyeletét.

A rendőrség szerint elképzelhető, hogy a férfi már hónapokkal korábban is elkövetett hasonló bűncselekményeket, ezt most vizsgálják.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. március. 31. 09:45

Már törvénymódosítással is védi a hazatoloncolástól korrupcióval vádolt lengyel szövetségesét a kormány

Nemcsak az Európai Unió, de a saját jogszabályait is figyelmen kívül hagyja Magyarország, amikor az európai elfogatóparancs ellenére december óta nem hajlandó bíró elé állítani a Magyarországra menekült Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyminiszter-helyettest. Egy hírverés nélkül elfogadott törvénymódosítással most megtalálták annak a módját is, hogyan védjék meg a PiS korrupcióval vádolt politikusát, ha mégis bíró elé kerülne az ügy. Ehhez nem kellett más, mint Polt Péter és a Varga Zs. András vezette Kúria helyzetbe hozása, amivel a jövőben akár minden politikai szövetséges menedéke garantálva lehet.