A gimnazista szülei az előző felhasználó összes adatát megtalálták a gépen.
Meglehetősen gyenge, de legalább erősen túlárazott laptopok – így jellemezte Hadházy Ákos független parlamenti képviselő azokat a számítógépeket, amelyeket a közoktatásban osztottak szét uniós pénzből. A képviselő azt állítja, hogy amióta kiosztották a laptopokat, rengetegen keresték meg a tapasztalataikkal, panaszaikkal.
Egy budapesti gimnazista szüleitől kapott információk alapján már az is kijelenthető, hogy az újként kiadott, a Klebelsberg Központ leltári matricájával ellátott gépek legalább egy része használt
– írta Hadházy a közösségi oldalán. Ezt az bizonyítja, hogy a szülők, amikor elindították a gyereküknek szánt gépet, a kezdőképernyőn több mappát találtak. Sőt az is beazonosítható volt, aki korábban használta. „Családi fotókat, munkahelyi felmondást, kriptovalutás elszámolásokat, munkahelyi referenciafotókat” találtak rajta. A korábbi felhasználó neve, bankszámlaszáma, anyjának neve, lakcímkártyája, személyije, „illetve kb. minden is benne van a tárolt dokumentumokban”. Hadházy ehhez csak annyit fűzött hozzá:
örülhetnek a gimnazista szülei, hogy nem felnőtt tartalmakat találtak a gépen…”
A képviselő szerint utalnak más jelek is arra, hogy használtak a kiosztott laptopok. A posztjában azt ígérte, fel fog még tenni pár kérdést az ügyben.
A kiosztott laptopokról itt írtunk bővebben:
Több százezer laptopot osztanak ki az iskolákban, de ettől még nem szabad csodát várni
A választások előtt gyorsan lezavarta az Emmi az uniós pénzből lebonyolított notebook-projekt első körét, amelyben mintegy 120 ezer diák és tanár kapott kölcsön az államtól informatikai eszközöket. Hogy az oktatás színvonala ettől nőni fog-e, az erősen kérdéses.
(Nyitóképünk illusztráció.)