A kormányhivatal szerint minden rendben van.
Két, ránézésre egymás mellett álló, de a helyiek szerint pinceszinten egybeépített, szuperpanorámás „gazdasági épületet” húztak fel Siófok-Töreki külterületén. A 24.hu beszámolója szerint a helyiek arra panaszkodtak, hogy a monolit vasbeton épülettel nem a pinceszinten való egybeépítés az egyetlen probléma, akad vele még néhány más is.
Ilyen, hogy a helyi építési szabályzat szerint a területre még gazdasági épület sem helyezhető el. De állítják, hogy a még jobb balatoni panoráma érdekében – hatalmas földmunkák árán – feljebb hozták a térszintet, így tudott a telken álló kis dombocskára épülni az utcáról is látható épületrész.
A kormányhivatal vizsgálata szerint minden rendben van az építkezés során.
A területet, ahová az épületet felhúzták néhány éve vásárolta meg a 4iG Nyrt. elnökhelyettese, Linczényi Aladin. A 24.hu azt írja, Linczényi ezzel párhuzamosan több földet is megvásárolt a Jódi-hegyen, nem messze főnöke, Jászai Gellért 4iG-vezér villájától.
Linczényi a Siófok-Töreki földdel kapcsolatban nem sokkal a vétel után telekalakítást kezdeményezett a kormányhivatalnál, csakhogy nem telekegyesítést szeretett volna, ami logikus lenne több, egy tulajdonoshoz kerülő földterület esetén, hanem a két nagyobb telke közötti határvonalat forgatta el, a portál cikke szerint nagyjából 45 fokkal. Ezután pedig mindkét telekre külön-külön kért és kapott is engedélyt egy-egy épület felépítésére. A 24.hu szerint
ha nem forgatták volna el a telekhatárt, akkor az épületegyüttes hosszanti oldala nem egyenes a Balatonra, hanem a szemközti dombra nézett volna.
A két építési engedéllyel pedig meg tudták kerülni a helyi mérethatárokat is, hiszen a helyi szabályozás legfeljebb száz négyzetméteres gazdasági épületet enged meg, viszont a két telekre már egy száz, valamint egy ötven négyzetméteres épületre tudtak engedélyt kérni.
Linczényi nevében a 4iG válaszolt a lap kérdéseire. Azt írták, elnökhelyettesük magánszemélyként vásárolta a „megkeresésben feltüntetett ingatlant. Az építkezés a jogerős építési engedélyben foglaltaknak megfelelően zajlik”, majd külön kiemelték, hogy Linczényi nem közszereplő, szerintük pedig a „jogszabályoknak megfelelően zajló és magánberuházásban megvalósuló építkezés részleteihez nem fűződik közérdek”. A távközlési cég arra a kérdésre érdemben nem reagált, hogy a föld alatt valóban össze van-e építve a két épület.