Uniós képviselők szerint a tervezett szuverenitásvédelmi törvény kedvezőtlen hatást gyakorolhat a civil társadalom működésére.
„Kész a Fidesz „szuverenitásvédelmi” törvényjavaslata, de az uniós tárgyalások miatt kivárnak a parlamenti benyújtásával” – írta meg lapunk még múlt héten a szuverenitásvédelmi törvénnyel kapcsolatban. Noha Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter november tizennegyedike keddre ígérte a törvény benyújtását, ez nem történt meg.
Szuverenitásvédelmi hatóságot hozna létre az ellenfeleire vadászó Fidesz
Kész a Fidesz „szuverenitásvédelmi" törvényjavaslata, de az uniós tárgyalások miatt kivárnak a parlamenti benyújtásával.
Bóka János EU-s ügyi miniszter szerdán az Európa-ügyi miniszterek tanácskozása után úgy nyilatkozott, hogy még vita tárgya a szuverenitásvédelmi törvény, ezért nem nyújtották be – írta meg a Népszava.
Egy EU-s forrásra hivatkozva a lap úgy tudja, hogy a tanácskozáson kilenc tagállam fejezte ki aggályait a magyar demokrácia helyzetével kapcsolatban, pontosabban
- mindegyikük beszélt arról, hogy Magyarországon megbélyegzik a meleg közösséget
- többen felhozták a média függetlenségével kapcsolatos aggodalmakat és a háborús szükséghelyzet meghosszabbításából fakadó problémákat
- és volt, aki arról beszélt, hogy a tervezett szuverenitásvédelmi törvény kedvezőtlen hatást gyakorolhat például a civil társadalom működésére.
Keddre ígérte Gulyás Gergely, de nyoma sincs a szuverenitási törvénynek
Nem sikerült az ígért határidőre a Fidesz-frakciónak benyújtani az Országgyűlésnek a Magyarország szuverenitását védelmező javaslatcsomagot.