A párt szerint ha lemondásra szólítanák fel Csákot, azzal azt feltételeznék, hogy „egy politikai értelemben létező, önálló gondolatokkal bíró szereplő”.
„A főigazgatónak azért kellett távoznia, mert egyrészt betartotta a jogszabályokat – azaz a pénztárosok nem igazoltatták a látogatókat a belépésnél – másrészt múzeumigazgatóként
a felelős miniszterrel szemben értette az ábrázolás és a támogatás közötti igen fontos különbséget. A mai naptól tudjuk, hogy ez a jelenlegi hatalom szemében bűnnek számít,
ennek fényében őszintén aggódunk a köztévé vezetőinek állásáért, akik az elmúlt években messze a legtöbb időt szentelték a „homoszexuális életmód ábrázolásának” – írta az LMP reakcióként arra, hogy Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter kirúgta L. Simon Lászlót, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatóját. A párt a köztévés kiszólással arra utalt, hogy a közmédia egész nyáron a nyugat-európai Pride-felvonulásokkal foglalkozik és azokat mutatja – minden bizonnyal nem egyetértőleg.
Tóta W. Árpád: A gyermekvédelem felfalja apáit
Ami a World Press Photo-kiállítás körül történik, az nem kultúrharc, hanem harc a kultúra ellen. A rendszerbe nem fér bele, ami releváns és elgondolkodtató. Vélemény.
„Csák János ezen döntésével nem egy múzeumigazgatót rúgott ki, hanem gyakorlatilag a kultúrára mondott nemet. Csák János mostantól hivatalosan is a kultúra felszámolásáért, és nem a kultúráért felelős miniszter, egy végtelenül korlátolt hatalom egyszerű verőembere” – áll a párt közleményében. Szerintük ha lemondásra szólítanák fel, azzal „közvetett módon csak azt ismernénk el, hogy egy politikai értelemben létező, önálló gondolatokkal bíró szereplő, ezért ezt a szívességet nem tesszük meg neki”.
A párt szerint tévednek azok is, akik a Mi Hazánkat a Fidesz szatellitpártjának gondolják. Szerintük „a helyzet fordítva áll fenn, a Mi Hazánk rángatja kénye-kedve szerint a magyar kormánypártot”.