A pakisztáni embercsempész csütörtök hajnalban Kiskunmajsa mellett a rendőri ellenőrzés elől menekült autójával, amelyben hét határsértő utazott. Az ügyészség a letartóztatását kéri.
Egy 20 éves pakisztáni embercsempész – a vádhatóság szerint – csütörtök hajnalban egy franciaországi autóban hét határsértő afgán férfival Kiskunmajsa térségében Kígyós irányába tartott, amikor a járőrök intézkedni akartak vele szemben. Az embercsempész azonban továbbhajtott, majd egy kanyarban kisodródott és a szemközti árok falának csapódott. A balesetben utasai közül ketten olyan súlyos sérüléseket szenvedtek, hogy a helyszínen életüket vesztették. Emellett ketten súlyosan, míg hárman könnyebben megsérültek.
Az ügyészség a gyanúsított letartóztatását elrendelését indítványozza, többek között a gyanúsított szökésének megakadályozása érdekében. A letartóztatásáról az illetékes nyomozási bíró október 13-án dönt – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség.
Ahogy korábbi cikkünkben beszámoltunk róla, 2023-ban kis túlzással minden második bűnügyi hír valamilyen embercsempész autóról szól, amelyet épp elkaptak a rendőrök vagy balesetet szenvedett. A szerb–magyar határ környékén halomban állnak a kifosztott kisbuszok, amiket egy rendőri üldözés után, vagy egyszerűen csak azért hagynak az út szélén, mert kifogyott belőlük az üzemanyag.
Amikor megnéztük a Börzsönyön áthaladó új embercsempész-útvonalat, a hegyi úton ellenőrzést végző rendőrök elmondták, hogy az embercsempészek az autókat legtöbbször bérlik, főleg külföldön, de egyre többször Magyarországon is.
A kölcsönzők nem tudják ellenőrizni, a kölcsönzéshez bemutatott jogosítvány, személyi, útlevél eredeti-e, annyit tudnak tenni, hogy elkérnek egy másik iratot is, és megnézik, ugyanaz a név szerepel-e rajta – mondta egy a cikkben idézett forrás.
Az embercsempészeknek sokkal egyszerűbb bérelt autókkal és mikrobuszokkal dolgozni, mint megvásárolni egy járművet. Az autók nagy része aztán karambolos vagy elhagyott roncsként végzi valahol a pusztában, és örülhet a tulaj, ha gyorsan vissza tudja szerezni. A hvg.hu kölcsönzősöket is megkérdezett a tapasztalataikról – volt, aki a feljelentésével lebuktatta a hálózat fejét, más keresztkérdésekkel próbálja kihúzni az érdeklődőből, csempészni akar-e. A legtöbbjük viszont egyszerűen már nem ad autót gyanús embernek.
Beszámolóikat az alábbi írásunkban olvashatja részletesebben:
Menekültek a rendőrök elől, puff, árok, aztán még nekem kellett a roncsért menni - autókölcsönzők küzdelme az embercsempészekkel
Az embercsempészeknek sokkal egyszerűbb bérelt autókkal és mikrobuszokkal dolgozni, mint megvásárolni egy járművet. Az autók nagy része aztán karambolos vagy elhagyott roncsként végzi valahol a pusztában, és örülhet a tulaj, ha gyorsan vissza tudja szerezni. Kölcsönzősöket kérdeztünk a tapasztalataikról - volt, aki a feljelentésével lebuktatta a hálózat fejét, más keresztkérdésekkel próbálja kihúzni az érdeklődőből, csempészni akar-e.