Itthon hvg.hu 2023. október. 02. 10:56

Nem akarta meghosszabbítani a jogosítványát az idős férfinak a háziorvos, bántalmazás lett a vége

A háziorvos további vizsgálatokat rendelt el, ez azonban nem tetszett a jogosítvány tulajdonosának.

A Balassagyarmati Járási Ügyészség vádat emelt egy 69 éves szécsényi férfi ellen, aki azért ütötte meg háziorvosát, mert az nem hosszabbította meg egyből a jogosítványának érvényességét – olvasható a Nógrád Vármegyei Főügyészség közleményében.

Az eset még augusztus 11-én történt, amikor az elkövető jogosítványának érvényességi idejét szerette volna meghosszabbítani, háziorvosa azonban további vizsgálatokat rendelt el számára. A férfi elégedetlenségét kifejezve erőszakossá vált, kiabálni kezdett, majd megütötte orvosát.

A Büntető Törvénykönyv rendelkezése szerint a háziorvos munkája végzése közben különleges büntetőjogi védelmet élvező személy, így a Balassagyarmati Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettével vádolta meg a férfit. Vádiratában az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság szabjon ki a büntetlen előéletű pácienssel szemben felfüggesztett szabadságvesztést.

Az ügyben a Balassagyarmati Járásbíróság dönt.

Hirdetés
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. február. 17. 19:30

Ha Gordon Ramsay megszerette, nekünk is jó lesz? Az áldott és átkozott margarin

Nincs még egy olyan modern élelmiszer, amelyik kezdettől fogva ilyen erős érzelmeket váltott volna ki, mint a margarin. Tekintettek rá drága terméket kiváltó megmentőként, aztán a drága termék pusztítandó hamisítványaként. Egy időben méltatták azért, hogy egészséges, aztán az volt vele a baj, hogy nem, mostanában pedig mentes és fenntartható alternatívaként tálalják a gyártók. Most, hogy a margarin oldalán Gordon Ramsay-t állította versenybe egy cég, mi sem maradhattunk ki, és megnéztük: vajon tényleg össze lehet keverni a margarint a vajjal? És előállítható otthon, pálmaolaj és mindenféle adalékok nélkül?