Itthon hvg.hu 2023. szeptember. 23. 14:29

Válság idején is tudott 450 milliárdot a sportra költeni a kormány

Ráadásul a tervezettnél 31 százalékkal többet is fordítottak sportfinanszírozásra.

Összesen közel 450 milliárd forintot fordított a kormányzat sportra – derül ki az mfor összesítéséből. A portál megnézte az elérhetővé vált 2022-es költségvetés zárszámadási törvénytervezetét, amelyből többek között az is kiderült, hogy a kormány a tervezetnél 31 százalékkal többet költött sportra. Ez forintra lefordítva 232,6 milliárd forint helyett

339,3 milliárdot jelent, de ehhez még hozzájönnek a tao-támogatások, ami a kormány becslése szerint 107,4 milliárd forint.

Az összesített 446 milliárd forintnak csaknem fele (48 százaléka), 148,1 milliárd forint ment létesítményfejlesztésre, beruházásra. Ebből a legnagyobb tétel a Nemzeti Atlétikai Központ projektjéhez kapcsolódik, amelyre 77,5 milliárdot költöttek el 2022-ben a tervezett 64 milliárd forint helyett.

Ezen kívül jelentős összegek, összesen 191,2 milliárd forint ment még el sport ágazati fejlesztésére, koncepciókra, sportesemények stratégiájára. A portál megjegyzi, hogy a legcsekélyebb tétel – tao nélkül számolva – a tömegsportra fordított összeg. Ez mindössze 10,6 milliárd forint volt, amelyből:

  • 2,6 milliárd a sport népszerűsítésével, diák- és szabadidősporttal kapcsolatos támogatás volt,
  • 870 millió forintból sportpark beruházásokat hajtottak végre,
  • tanuszoda fejlesztésekre pedig 7,1 milliárd forintot költöttek.
(Nyitóképünkön Orbán Viktor a Karmelita erkélyén – részlet a 2020-ban, a Puskás Stadion átadására készült imázsfilmből)
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.