Itthon hvg.hu 2023. szeptember. 12. 05:14

Tíz oktató mondott fel egyszerre a Budapesti Metropolitan Egyetemen

A távozó tanárok szerint veszélybe került a szakmaiság.

Egyelőre kérdéses, kik tartják majd meg az órákat a most induló őszi szemeszterben a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) kommunikáció szakán, miután a Kovács Attila dékán által végrehajtott elbocsátások után tíz oktató is úgy döntött, hogy távozik – írja a Media1.

A portál értesülései szerint nem hajlandók aláírni a következő félévre oktatói szerződésüket a METU Újságírás Központjának egyes munkatársai, akik Kovács Attilának írott tiltakozó és információkérő levelük eredménytelensége és a hallgatók petíciójának sikertelensége után hétfőn ismét levelet írtak a dékánnak, immáron arról tájékoztatva Kovácsot, hogy mivel nem látják garantálva a továbbiakban az egyetemi oktatói autonómiát és veszélyben látják a szakmaiságot, nem folytatják munkájukat a magánegyetemen.

A levelet Élő Anita, Ihász Ingrid, Marosi Gergely, Martin József, Pach Ferenc, Szabó Krisztián, valamint Szalay Dániel írta alá. Neizer Anita, a hvg.hu, valamint Réti Pál, a HVG korábbi főszerkesztője, illetve Jolsvai András már a hétfői távozások előtt bejelentették, hogy nem tartanak többé órát az METU-n.

A Media1 úgy tudja, a távozó oktatók levelére a dékán néhány órával később annyit válaszolt, sajnálja a döntésüket, de elfogadja azt.

Mint beszámoltunk róla, a félév kezdete előtt néhány nappal a dékán váratlanul megvált Murai Andrástól, a Kommunikáció és Médiatudomány szakot is magába foglaló Kommunikációtudományi Intézet és egyben az Újságírás Központ vezetőjétől, valamint két oktató, Gócza Anita újságíró és Gayer Zoltán főiskolai docens is elvesztette az állását. Az elbocsátások azt követően történtek, hogy az év elején a dékáni posztot Papp-Váry Árpád marketingkommunikációs szakembertől átvette a kormányközeli think-tank, az Alapjogokért Központ EU-s kutatási igazgatója, Kovács Attila.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.