Itthon hvg.hu 2023. szeptember. 02. 09:05

Börtönbe került Almási Lenke korábbi olimpikon tornász

Akadt, aki viszonylag kisebb összeget, 250 ezer forintot adott kölcsön Almásinak, de megesett, hogy valakitől egyszerre 6,5 milliót csalt ki a korábbi olimpikon.

Börtönbe került Almási Lenke korábbi olimpikon tornász, az 1980-as moszkvai nyári játékokon szerepelt sportoló, amiért több embert is átvert az utóbbi években - írja a Blikk. Mint írják, összesen 30-35 millió forint kárt okozott az érintetteknek.

A sértettek a közelmúltban külön Facebook- csoportban osztották meg a tapasztalataikat: Akadt, aki viszonylag kisebb összeget, 250 ezer forintot adott kölcsön Almásinak, de megesett, hogy valakitől egyszerre 6,5 milliót csalt ki. A lap által megkérdezett egyik károsult azt mesélte, hogy az egykori olimpikon azt állította, hogy daganatos beteg, és a kezelésére kért tőle pénzt.

A lap értesülései szerint az ügyben a Budapesti II. és III. Kerületi Ügyészség folytatólagosan elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat, amelyben a bíróság a tárgyalás eredménye alapján, a vádlottat bűnösnek mondta ki, és ezért őt 1 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte. A bíróság az ítéletben egyúttal elrendelte egy a vádlottal szemben korábban, más ügyben – szintén csalás miatt – kiszabott 1 év tartamú felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását is.

A tavasszal tett feljelentésekkel kapcsolatban még nem zárult le a nyomozás, azok miatt akár újabb börtön­évek várhatnak a volt olimpikonra.
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.