Itthon hvg.hu 2023. augusztus. 13. 14:39

Zárva tartják győri Várkazamata-Kőtárat, mert holttestet találtak az udvarán

Nyitáskor bukkantak az áldozatra, aki feltehetően leesett a felső teraszról. A Kőtár zárva tart

Egy fiatal férfi holttestére bukkantak Győrben, a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeumhoz tartozó Várkazamata-Kőtár udvarán a vasárnap reggeli nyitáskor. Erről a múzeum számolt be Facebook-oldalán, ahol azt is jelezték, hogy az ügyben a rendőrség intézkedik, és a Várkazamata-Kőtár zárva tart.

A Kisalföld a múzeum igazgatójára hivatkozva arról ír, hogy az áldozat a felső teraszról esett le, és zúzta magát halálra. Előzőleg feltehetően átmászott a terasz kerítésén, ami nem a múzeum része.


Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.