A gyár mérgező anyagok jelenlétét nem jelezte a hatóságok felé, emiatt pedig jelenleg is hatósági eljárás van ellenük folyamatban.
Tíz-tizenkét munkavállaló lett rosszul abban a balesetben, ami május végén történt az SK On Hungary akkumulátorgyár iváncsai telepén – szúrta ki a 24.hu a Belügyminisztérium Tóth Bertalannak adott válaszában.
Rétvári Bence államtitkár a szocialista politikusnak azt írta: az ügyben foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt indított nyomozást az ügyben a rendőrség. Rétvári azt írta, hogy a Fejér Vármegyei Kormányhivatal megállapította: Iváncsán jelenleg nem működik akkugyár, csupán építkezés van, építésügyi szabálytalanságot pedig egyelőre annak ellenére sem állapítottak meg, hogy tavasszal egy héten belül két munkás vesztette életét.
Az építkezésen több helyszíni szemle is volt június elején, ezek jegyzőkönyveinek kiértékelése folyamatban van, viszont azt már június ötödikén megállapították, hogy az SK iváncsai telepén úgy bukkant fel veszélyes anyag, hogy arról a koreai cég nem tett bejelentést a hatóság felé. Ezért, valamint a kémiai biztonsági hiányosságok miatt a népegészségügyi hatóság hivatalból eljárást indított, június 26-án pedig az eljárást rendőrségi hatáskörbe utalták át.
A nyomozás pedig zajlik: a rendőrség tanúkat hallgatott ki és adatokat kért ki az SK-tól. Rétvári azt írta, hogy „az eddig beszerzett bizonyítékok alapján konkrét személlyel szemben megalapozott gyanú nem volt megállapítható, ezért az ügyben gyanúsítotti kihallgatás nem történt”.
Hét elején megjelent cikkünkben összegyűjtöttük azokat a baleseteket, vagy botrányokat, amik a magyarországi akkumulátorgyárakhoz kötődnek. Cikkünkben írtunk az iváncsai helyzetről is:
(Címlapképünkön az iváncsai SK látható.)A Nagy Akkubotránytérkép - összegyűjtöttük a gyárak környezetszennyezéseit, baleseteit és szabályszegéseit
Rosszullétek, tűz, robbanás, habzó csatornák, halálos kimenetelű munkahelyi balesetek - az elmúlt másfél évben több alkalommal hallhattunk hasonló híreket az épülő és a már működő akkugyárakról. A beruházások bírálói és az érintett helyiek ezekre is hivatkozva tiltakoznak folyamatosan a beruházások ellen, a kormánypárti politikusok viszont azzal érvelnek, a gyárak a legszigorúbb előírások szerint működnek.