Az egykori főszerkesztő arról beszélt egy interjúban, hogy hiába kerülhet dolgozói tulajdonba a részvények jelentős része, a döntések szempontjából fontos részvények négy embernél vannak.
Munk Veronika, a Telex egykori, alapító-főszerkesztője áprilisban hagyta ott az Indextől együtt távozó újságírók által 2020-ban közösségi finanszírozásból létrehozott lapot. Munk azóta egy szlovák médiacégnél, a Denník N kiadónál dolgozik innovációért és új piacokért felelős igazgatóként.
Nem ő volt az egyetlen, régi indexes szerkesztő, aki otthagyta a Telexet. Korábban, már 2022-ben távozott Tóth-Szenesi Attila, az Index egykori főszerkesztője, és Munkkal nagyjából egy időben hagyta ott a lapot Rovó Attila főszerkesztő-helyettes, aki most már a hvg.hu Itthon rovatát vezeti, valamint Lovas Gergő főszerkesztő-helyettes és Haász János szerkesztő is.
Erről, illetve a 444-ben látható felmondási hullámról Munkot most a Kreatív kérdezte. Ő azt mondta: bár nem lát konkrét összefüggést a két dolog között,
biztos, hogy van benne szerepe annak a speciális újságíróközegnek, ami a kilencvenes években alakult ki, egyfajta garázshangulatban. Az ebben az időszakban és közegben indult újságírók nagy része átment valamilyen személyiségfejlődésen, de szervezeti szinteken ez nem igazán történt meg.
Munk ezenkívül arról is beszélt, hogy bár ő volt az induló csapat arca, és aktívan részt vett a lap alapításában, mégsem volt soha tulajdonrésze a Telexet kiadó cégben. Amikor arról kérdezték, hogy ez miért alakult így, azt válaszolta, hogy a végső döntés nélküle született meg.
Munk Veronika: A Telex főszerkesztője én vagyok, és én leszek
Odamondás minket nem motivál, de az nem volt kérdés, hogy elhallgatni sem fogunk - mondja Munk Veronika, a Telex főszerkesztője, akit az új portál első hónapjairól, a szerkesztőség vezetésének kihívásairól és a háztartásában talált munkatársáról kérdeztünk. Portréinterjú.
Miután Dull Szabolcs, az Index egykori, kirúgott főszerkesztője 2021 januárjában csatlakozott a Telexhez, Munkból társfőszerkesztő lett. Erről azt mondja, szerinte jól működő rendszer volt, de a szerkesztőségen és rajta kívülálló döntés született arról, hogy ne legyen többé főszerkesztő. Úgy fogalmazott, azért vállalta el 2021 végén, hogy ezután a Telex tartalomfejlesztési vezetőjeként folytatja, mert úgy érezte, így szolgálhatja a lap érdekeit.
A Telex idén júliusban közölte, hogy „az utolsó technikai lépésnél” tartanak, de hamarosan a Telexnél dolgozók tulajdonába kerül a lapot kiadó zrt. részvényeinek 75 százaléka. A fennmaradó 25 százalékon törzsrészvényesként osztoznak a Telex igazgatóságának tagjai: Dull Szabolcs, Kárpáti Márton (a Telexet ügyvezető igazgatója), Kárpáti András (a Telex fejlesztési igazgatója) és Pusztay András (a Telex gazdasági és értékesítési igazgatója).
Munk ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy még ha meg is valósul az úgynevezett „dolgozói tulajdonrész”, a jelen állás szerint akkor is csak négy embernek lesz „a döntésekbe jelentős beleszólást engedő tulajdonrésze”.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, Dull Szabolcs két és fél év után, idén júniusban lemondott a Telex főszerkesztői posztjáról, a helyét Német Tamás vette át a lap élén.
Dull Szabolcs lemondott a Telex főszerkesztői posztjáról, Német Tamás veszi át a helyét
Dull Szabolcs azért marad a lapnál, Tóth-Biró Marianna korábbi főszerkesztő-helyettes viszont már két hete távozott, de ezt csak most közölték.