Kamikázé drónok beszerzésére büszke a honvédelmi miniszter.
2020 óta épül közel kétmillió euróból a Rheinmetall zalaegerszegi üzeme, a cél pedig 218 Lynx KF41 harcjármű gyártása. A hazai használat mellett exportra is készülnek majd harcjárművek, ezzel pedig 500 embernek adnak munkát.
A honvédelmi miniszter amúgy elégedett a NATO-ban elért helyzetünkkel. Szerinte Magyarország része a „kétszázalékosok klubjának”, ami egy elit és tiszteletet parancsoló hely a szövetségen belül. Idén egyébként Magyarország egymilliárd eurót költ hadiiparának fejlesztésére, ami a második legnagyobb Ukrajna után, mondta a miniszter.
Ez nem csupán vásárlást jelent, hanem közös védelmi rendszerek kiépítését is, kiemelten a nyugat-Balkáni régióval. Fontos ugyanis, hogy itt stabilitást tudjon biztosítani a haderő, a migráció és terrorizmus miatt.
Folytatódik a hadiipari eszközoldal fejlesztése is, ennek fényében írtak alá szerződést cirkáló lőszerek beszerzésére. Ezek, az úgynevezett "kamikázé drónok", német-izraeli csúcstechnológiával készült, nagy pontosságú eszközök. „Most írtuk alá a szerződést, nagy mennyiségben fognak érkezni” – jegyezte meg Szalay-Bobroviczky Kristóf.
További újítás, hogy a harci szellemet meg kell erősíteni, a katonai identitást át kell gondolni. Azon dolgozik az új vezérkar, hogy „tiszta gondolkodású magyar fiatalok, fegyverrel szolgálják a hazát”.
A svéd NATO-csatlakozásról annyit mondott a miniszter, hogy a magyar kormány mindig is támogatta a kezdeményezést, „úgy mint török barátaink”. „A parlament folyosóiról hallom azokat a felvetéseket, gondolatokat, amik a svéd baloldali kormányok által elhangzott minősíthetetlen kommentek miatt felvetődnek. Értem a parlamenti szakmai felvetéseit is, de ezt a parlament majd saját köreiben elintézi. Be fog következni, Svédország is csatlakozni fog” – mondta a miniszter.