Öt napba telt, mire a rendőrök elfogták a barátnője meggyilkolásával gyanúsított T. Róbertet, aki ellen a csütörtöki gyilkosságot követően hajtóvadászat indult. Rajta kívül jelenleg több tucatnyi gyilkossággal gyanúsított embert keres a rendőrség, köztük hat magyart is. Egy vietnami férfi a körözési rekorder, abból a szempontból, hogy őt 28 éve keresik.
A címzett valószínűleg nem olvasta, vagy figyelmen kívül hagyta, mert Pósa Zsolt egyike azoknak, akik ellen jelenleg is elfogatóparancs van érvényben emberölés miatt. Azt, hogy mit tett, a rendőrség weboldalán elérhető adatbázisból nem derül ki. A körözött személyek adatain kívül a leírásokból legfeljebb csak az tudható meg, hogy melyik szerv adta ki az elfogatóparancsot, ami adott esetben lehet nemzetközi vagy európai elfogatóparancs is. A szerbiai születésű, szerb-montenegrói állampolgárságú Pósát egyébként már 2007 óta körözik, míg az adatbázisban szereplők zöme ellen a kétezertízes évek második felében adtak ki körözést.
Bár az emberölés miatt körözött személyekre keresve az adatbázis jelenleg 77 találatot dob ki, ennél kevesebb, több mint 30 ember az, akit gyilkosság miatt keresnek. Ennek az az oka, hogy van, akit több szerv is keres, illetve külön-külön megjelennek, ha hazai, európai vagy nemzetközi elfogatóparancs van érvényben ellenük - így van olyan keresett személy, aki többször is szerepel az adatbázisban.
Az adatbázis tehát olyan emberek adatait és a fényképeit gyűjti össze, akik egyelőre sikeresen bujkálnak a hatóságok elől. Ebbe a csoportba került be néhány napja az a budapesti T. Róbert Dániel is, akit barátnője meggyilkolásával gyanúsít a rendőrség, és akit öt napig tartó hajtóvadászat után fogtak el kedden Óbudán.
Rajta kívül hat olyan magyar állampolgárt keres a rendőrség, akiket gyilkossággal gyanúsítanak. Közülük az 1992-es születésű Darabos Zsolt Ádámot keresik a legrégebben, ellene 2020 nyarán adtak ki elfogatóparancsot gyilkosság miatt. A pécsi születésű 46 éves Petrovics József Attilát tavaly nyár óta nem találják, az 1988-as születésű Zichy Miklós veszprémi férfit 2022 októbere óta keresik, a székesfehérvári Sárközi Józsefnét, míg a budapesti Kelemen Imre Lászlót pedig tavasz óta.
Egyébként egyik, jelenleg emberölés miatt körözött magyar állampolgár sem szerepel a rendőrség körözési toplistáján, ahová főleg csalók, drogkereskedők, tolvajok, rablók kerültek fel. Igaz, nem találtuk a körözési toplistán azt a Tomori Tamást sem, aki évekig rajta volt, miután 2004 őszén Debrecenben úgy megrúgott egy jogászhallgatót, hogy a sértett meghalt. Sőt, Tomori Tamás egyáltalán nem szerepel az adatbázisban, valószínűleg a bűncselekmény, amivel gyanúsították, időközben elévült, vagy a férfi megkerült.
Az emberölés miatt körözött személyek többsége külföldi, főleg kínai. Rajtuk kívül vietnamiakat, ukránokat, szerbeket, oroszokat, bosnyákokat, macedónokat találunk. Közülük egy vietnámi férfi az, akit a legrégebb óta próbálnak elkapni a magyar rendőrök: Doan Khac Hoangt 1995 óta keresik. Társával együtt Budapesten öltek meg egy vietnami férfit, akinek a holttestét később a saját autójának a csomagtartójában találták meg a rendőrök. Doan Khac Hoang társának a nyomára évekkel később, 2013-ban bukkantak Csehországban. Az akkor 42 éves asszony addigra már új életet kezdett, családot alapított, három gyereket szült és bolti eladóként dolgozott. Hoangot még mindig keresik, rajta kívül egy észak-macedóni férfi az, akit viszonylag régóta, 24 éve keresnek a rendőrök.
A külföldi gyilkosok kézrekerítése - az európai és a nemzetközi elfogatóparancs ellenére - azért is nehezebb, mint a magyar szökevények felkutatása, mert ők külföldön (főleg a saját országukban) jó helyismerettel és jobb kapcsolatrendszerrel rendelkeznek, mint a magyarok. Különösen igaz ez a kínaiakra, nem véletlenül ők teszik ki az emberölés miatt körözöttek zömét. 2015-ben egy Nancy becenéven ismert budapesti örömlányt gyilkolt meg a kínai Jao Gao-peng, aki az emberölés után külföldre szökött. Kínában feladta magát a rendőrségen, de Kína nem adta őt ki Magyarországnak, így csak a távollétében tudta elítélni a magyar bíróság.