Itthon hvg.hu 2023. június. 30. 12:27

Hadonászva magyaráz Orbán valakinek egy hátsó szobában – megleste az ORF stábja a miniszterelnököt

Belestek az uniós csúcs kulisszái mögé az osztrák közszolgálati adó munkatársai.

Széles gesztusokkal magyaráz valakinek Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Tanács egyik brüsszeli épülete hátsó szárnyának ablaka mögött azon a felvételen, amelyet az osztrák ORF tett közzé az Instagramon.

A riporter azzal az ígérettel vezeti fel a rövid klipet, hogy belesnek a brüsszeli kulisszák mögé, és az Európa épület ablakait és erkélyeit mutatják, amelyekre jó rálátásuk van saját irodájukból. A riporter emlékeztet, hogy ennek az épületnek a helyiségeibe szoktak az uniós csúcs tárgyalásainak szünetében visszavonulni a kormány- és államfők, hogy felkészüljenek a tárgyalásokra a stábjukkal.

Ezután mutatják a hadonászó Orbánt. De nem csak őt lesték ki, hanem Sanna Marin finn miniszterelnököt is, aki a riporter szerint mintha nyújtógyakorlatokat végzett volna (róla nem mutattak képeket), illetve Mark Rutte holland kormányfőt, aki észreveszi a leskelődőket, és mosolyogva integetett is a stábnak az egyik erkélyről.

Orbán Viktor azzal a kérdéssel utazott ki a brüsszeli csúcsra, hogy hova lett az unió pénze, a hvg.hu lenti cikkéből megtudhatja, mennyire megalapozott ez a felvetés:

Orbán azt kérdezi, hová lett az EU pénze. Elmagyarázzuk

Új témát dobott be az uniós csúcs előtt a magyar miniszterelnök, aki szerint a csőd felé sodorták az Európai Uniót. Ez természetesen nem igaz, Orbán magyarázatában pedig több pont is erősen megkérdőjelezhető. A kormányfő azonban valószínűleg nem véletlenül hozta elő az unió költségvetési tervének tervezett módosítását, azt ugyanis később akár vétóval való fenyegetésre is használhatja.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.