Itthon hvg.hu 2023. június. 09. 13:52

Meghosszabbítják a Budapesti Lakógyűlést

A főpolgármester mindenkit arra biztat, hogy mondja el véleményét Budapest jövőjéről.

Egy héttel meghosszabbították az első Budapesti Lakógyűlés szavazási határidejét: június 18-ig lehet részt venni rajta – jelentette be a főpolgármester.


Karácsony Gergely áprilisban jelentette be a kezdeményezést, amelyen eredetileg májustól június elejéig lehetett volna szavazni. A főpolgármester mindenkit arra biztat, hogy mondja el véleményét Budapest jövőjéről.

A fővárosiak többek között azokra a város működtetésével kapcsolatos kérdésekre válaszolhatnak, hogy

  • kell-e Budapestnek finanszíroznia a kormányt?
  • mi legyen a Lánchíd jövője?

Tóta W.: Engedjétek hozzám!

A magyar kormányt olyanok tartják hatalmon, akik nem okosabbak, mint egy ötödikes. Ehhez képest mi az, amivel nem rendelkezik egy tizennégy vagy 16 éves fiatal ahhoz, hogy megítélje, mi történjen a Lánchíddal? Vélemény.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.