A rendőrök most sokkal komolyabban vették a kordonbontás megakadályozását, mint a korábbi akcióknál.
Hétfő kora este negyedszerre próbál kordont bontani a Hadházy Ákossal kiegészült Momentum a Karmelitánál. A Telex tudósítása szerint miközben diákok és oktatók tüntetek a főváros más pontján, a momentumos képviselők feszítővasakkal estek neki a kordonoknak, amelyekkel a miniszterelnök hivatalához vezető útvonalat zárják el a nyilvánosság elől.
Hivatalosan építési területnek számít a Színház utca, ahol a Karmelita bejárata van, de valamiért az ott közlekedő politikusokra ez nem jelent veszélyt, csak mindenki másra. A kordonbontók szerint a lezárás törvénytelen.
Bár már legutóbb is lánccal készültek a képviselők érkezésére, az első három alkalommal a rendőrök nem akadályozták meg a kordonbontást. Ezúttal azonban közbeavatkoztak, így a kordonbontók és a helyszínre vezérelt tucatnyi rendőr között hamar dulakodás alakult ki.
Hadházy erre ráfeküdt egy félig elbontott kordonra, őt a rendőrök kézben vitték arrébb a helyszínről. Lőcsei Lajos és Gelencsér Ferenc momentumos képviselőkkel szintén így tettek. A Momentum elnöke szerint Hadházy megütötte magát, és a dulakodásban Gelencsér inge is elszakadt.
A képviselők ezután az egyetlen darab elbontott kordonba kapaszkodtak, hogy azt ne tudják visszatenni a helyére, az így keletkezett réshez rendőrsorfal sorakozott fel, ezért a Karmelitát továbbra sem lehetett megközelíteni.
Közben a státusztörvény ellen tiltakozó pedagógus-szakszervezetek és diákok tüntetése, amely eredetileg a Kálvin térről a Belügyminisztérium épületéhez vonult, szintén elindult a Karmelitához. A két esemény összetalálkozása óta a hvg.hu Facebook-oldalán élőben is közvetítjük a történéseket:
A Karmelitához vonulnak a státusztörvény ellen tüntetők
A státusztörvény ellen tiltakoznak a pedagógus-szakszervezetek és az Egységes Diákfront: délután öttől vonulnak a Kálvin térről a Széchényi István térre. Cikkünk folyamatosan frissül. Egyre erősödik a tanárok, diákok, szülők tiltakozása, miután az oktatási kormányzat drasztikus lépésekkel próbálja megtörni a jogaikért kiálló pedagógusok ellenállását. Az iskolai akciók összérnek, a mozgalom már az ország mind több részére kiterjed.