A végrehajtói kar börtönben ülő elnökének jó eséllyel azért nem vonták meg az engedélyét, mert fegyelmi eljárás zajlik ellene.
Az országban működő körülbelül 200 végrehajtó közül nyolcvannak járt le a megbízatása tavaly, köztük Schadl Györgyé is – derül ki az rtl.hu cikkéből. Van azonban egy fontos különbség a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar börtönben ülő elnöke és a többiek között: ő ennek ellenére végrehajtó maradt. Ráadásul ebben a sajátos állapotban elképzelhető, hogy még évekig nem áll majd be változás. A legvalószínűbb ugyanis, hogy azért nem vették el az engedélyét, mert fegyelmi eljárás indult ellene, és amíg az tart, a megbízatását sem lehet megvonni vagy meghosszabbítani. Ennek a procedúrának viszont akadálya a folyamatban lévő bírósági ügy, szóval előbb jogerős ítéletnek kell születnie a Schadl–Völner-ügyben, és csak utána lehet lefolytatni a fegyelmi vizsgálatot.
Schadl működését azonban felfüggesztették, vagyis a végrehajtói irodája és az ahhoz kapcsolódó engedélye ugyan egyelőre megmaradt, ám nem végezhet végrehajtói munkát.
A lap információi szerint a végrehajtó kar fölötti felügyeletet egy volt államtitkár, Bíró Marcell vezetésével gyakorló hatóság döntése sokakat felháborított a szakmában. Nem utolsósorban azért, mert többeknek különösen a Schadl–Völner-ügyhöz viszonyítva pitiáner dolgok miatt vonták meg a megbízatását, például egy több beszámoló szerint is hibáktól hemzsegő elektronikai rendszer (Egységes Végrehajtási Ügyviteli Rendszer) „nem megfelelő használatáért”.
A Schadl–Völner-ügy legfrissebb fejleményeit az alábbi dossziénkban találja:
Schadl-Völner-dosszié | hvg.hu
A Morvai és Társa Ügyvédi Iroda évek óta dolgozik az V. kerületi önkormányzatnak is. Védője szerint a végrehajtói kar elnökének cellájában emberi ürülékkel volt bekenve a fal. Dezső András Itthon Nem ismerte be a bűnösségét Völner Pál és Schadl György sem a Fővárosi Törvényszék előkészítő ülésén.