Már persze, ha belépne a Magyar Honvédségbe. Szalay-Bobrovniczki Kristóf honvédelmi miniszter mindenesetre örömmel látná a seregben.
Közgazdász, jogász végzettséggel és témába vágó Ph.D. fokozattal rendelkezem; 2002 óta vagyok országgyűlési képviselő, voltam honvédelmi államtitkár. Mindezeket magam értem el, nem rokonság révén. Ha elvégzem az öthetes kiképzést, lehetek legalább ezredes?
– tette fel a kérdést Vadai Ágnes DK-s országgyűlési képviselő Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszternek. Vadai kérdésének apropóját Novák Katalin köztársasági elnök férjének villámkarriere adta. Veres István ugyanis mindössze öthetes kiképzés után, de katonai és honvédelmi múlt nélkül kapott a Magyar Honvédségben tartalékos alezredesi rangot.
Öthetes kiképzés után kapott alezredesi rangot Novák Katalin férje a Honvédségnél
A Honvédség szerint Veres István iskolái, szakmai tapasztalata és közjogi szerepe indokolta rangját - viszont ezek egyike sem kapcsolódik szorosan a katonai erőkhöz.
Szalay-Bobrovniczky szűkszavúan válaszolt csupán Vadainak. Azt írta, „örömmel vettem Képviselő Asszony példamutató érdeklődését a Magyar Honvédség önkéntes műveleti tartalékos képzése iránt. Tájékoztatom, hogy a jelentkezők minden esetben – így az ön esetében is – az előírásoknak megfelelően, a katonai szervezetek állománytábláiban rendszeresített beosztásokba, a megfelelő rendfokozatokba kerülnek felvételre”.
Lefordítva: még a honvédelmi miniszter sem tudta garantálni Vadainak, hogy bármilyen rangot is kap, ha jelentkezik önkéntes tartalékosnak a Magyar Honvédséghez. Szalay-Bobrovniczky ráadásul válaszra sem méltatta Vadai másik kérdését, miszerint „hogyan lehetett öt hét kiképzés után tartalékos alezredes a Magyar Honvédségnél Novák Katalin férje?”.
Az ország aranytartalékáért felel őfelsége alezredese, Novák Katalin férje, a pr-katona
Bár civilből katona, s egy pillanat alatt alezredes lett, Novák Katalin államfő férje, a „first gentleman" számára ez inkább csak szerep: marad a bankügyeknél.