A jövő heti háromnapos ülésen vitát tartanak az akkumulátorgyárakról is.
A korábbi éveknél sokkal később, február 27-én lát munkához az Országgyűlés. A hvg.hu korábbi értesülésének megfelelően szerdán tárgyalnak Svédország és Finnország NATO-csatlakozásáról, a 2022 nyara óta halogatott szavazás a következő héten, március 7-én várható.
Szintén március 1-én vitatják meg a 2023-as költségvetés új változatát, amelyet december végén a veszélyhelyzeti felhatalmazással élve rendeletként kiadott már a kormány, de aztán úgy döntött, hogy mégis beviszi a parlament elé. Erről március 21-én, tehát a tárgyév harmadik hónapjának a vége felé tarthatják a zárószavazást.
A kormánypártok teljesítik azt az ígéretüket, amelyre hivatkozva e hét hétfőjén – a napirend előtti felszólalásokat leszámítva – megakadályozták az ellenzék által kezdeményezett rendkívüli ülés megtartását: egy héttel később, február 27-én négyórás vitát tartanak „A Magyarországra telepített és telepítendő akkumulátorgyárak környezeti és gazdasági hatásairól” címmel.
Kedden egyebek közt a Madách Imre-emlékévről tárgyalnak, és egy olyan új törvényjavaslatról, amely a Károli Gáspár Református Egyetem megalapításának 30. évfordulója alkalmából hat XII. kerületi ingatlant ingyenesen átad a református egyháznak.
Az előzetes üléstervből az is kiderül, hogy egyelőre mit nem tárgyal az Országgyűlés. Nem kerül vissza a napirendre az a nemzetközi postaügyi szerződés, amelyet Novák Katalin köztársasági elnök jogi hibák miatt novemberben megvétózott, sőt az a 2018 óta függőben lévő, a kútfúrás engedélyezését szabályozó törvény sem, amelynek egyes részeit az Alkotmánybíróság Áder János akkori államfő indítványára Alaptörvény-sértőnek minősítette, de kijavítása érdekében nem történt semmi.
És még mindig nincs szó az EU és Kanada 2016-ban aláírt kereskedelmi egyezményéről (CETA), amely a Fideszen belül is vitát váltott ki. A Külgazdasági és Külügyminisztérium végül 2019 őszén benyújtotta az egyezmény kihirdetéséről szóló törvényjavaslatot, de azt – kormány-előterjesztéseknél szokatlan módon – több mint két éve nem tűzte napirendre az Országgyűlés. Most sem látszik, hogy elővennék.