Itthon MTI / hvg.hu 2023. február. 02. 18:30

Reagált a Belügyminisztérium a Tiszába fulladt szír férfi ügyében született strasbourgi ítéletre: Soros

A tárca szerint a tragédia az elhibázott brüsszeli bevándorlási politika és az embercsempészek számlájára írható.

Heves brüsszelezéssel és sorosozással reagált a Belügyminisztérium arra az egyelőre nem jogerős ítéletre, amelyben a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága 34 ezer eurós kártérítést állapított meg a magyar állammal szemben annak a férfinek a javára, akinek a bátyja 2016 június elsején fulladt a Tiszába.

„Brüsszel elhibázott bevándorláspolitikája, a nemzetközi embercsempész szervezetek gátlástalan jelenléte miatt az Európába tartó illegális bevándorlók ezrei halnak meg a szárazföldön, fulladnak a Földközi-tengerbe, folyóvizekbe. Az, hogy a Magyarország elleni ügyet kezdeményező Soros-hálózat épp egy magyarországi haláleset kapcsán támad, nem más, mint egy újabb, hazánk és a magyar határvédelem elleni nyomásgyakorlás és lejáratási kísérlet” – áll a tárca közleményében. Ezt követően pedig azt állítják, hogy az elhunyt férfi halálának okát az orvosszakértők vízbefúlásként határozták meg és kizárták az idegenkezűséget, végül pedig hozzátették, hogy Magyarország fellebbezni fog az ítélet ellen.

Az idegenkezűség kérdését azért érezhette fontosnak hangoztatni a BM, mert a tárgyalás során felmerült, hogy a férfit kutyákkal és könnygázzal űzhették vissza a Tiszába a magyar rendőrök, mindenesetre az a bíróság állásfoglalásából is kiderül, hogy a magyar hatóságok nem derítették fel az ügy körülményeit sem a halálesettel, sem a bántalmazással kapcsolatban. A bíróság mindezeken túl megállapította azt is, hogy a magyar hatóságok semmit nem tettek annak érdekében, hogy megvédjék egy egyértelműen veszélyben lévő ember életét.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.