Itthon hvg.hu 2023. február. 01. 01:43

Gelencsér kriptovagyona megcsappant, Bedő Dávid vett egy használt Skodát

Törlesztgetik hiteleiket a Momentum képviselői.

Vagyonnyilatkozatok 2023
Friss cikkek a témában

Tavaly még Gelencsér Ferencnek, a Momentum elnökének 2,1 millió forintja állt kriptovalutában, ez januárra 1,7 millióra csökkent, de sejthető, mire ment a pénz: körülbelül félmilliós hiteltartozását eközben törlesztette.

Elődjének, Fekete-Győr Andrásnak se tartozása, se megtakarítása nincs. A párt képviselői közül Hajnal Miklós, Tompos Márton és Tóth Endre pár százezerrel csökkentette hitelét. Velük szemben Orosz Anna nem a banknak, hanem magánszemélyeknek tartozik, vagyonnyilatkozata szerint több mint tizennégy millióval.

A frakcióvezető-helyettes Bedő Dávidnak tavaly még négymilliós megtakarítása volt, ez mostanra eltűnt, helyén azonban feltűnt egy 2022-ben vásárolt, de 2019-es évjáratú Skoda Octavia.

 

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.