Itthon hvg.hu 2023. január. 30. 12:27

Kényszergyógykezelésre ítélték a Honvédkórházban betegtársát 80 késszúrással megölő, őrjöngő férfit

A hivatalos megfogalmazás szerint felmentették ugyan, de ez nem jelenti azt, hogy ne kapott volna büntetést a kínai férfi.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Papíron „felmentette", valójában megbüntette a bíróság a gyilkossággal vádolt kínai férfit, aki sebészollóval több mint nyolcvanszor szúrta meg betegtársát a Honvédkórház koronavírus-osztályán még 2021-ben – számolt be a Blikk. A férfi áldozata belehalt sérüléseibe. A korábban szakácsként dolgozó férfit a bíróság büntethetőséget kizáró ok miatt mentette fel, de nem engedték szabadon:

a férfinak kényszergyógyszeres kezelésben kell részt vennie.

A férfi ügyvédje a bíróságon állította: nem lehet minden kétséget kizáróan megállapítani, hogy a sértett halálát a szúrások okozták, elképzelhető, hogy a betegségéből adódó állapotába is belehalt volna. Az őrjöngő férfit a biztonsági őrök fékezték meg.

Ahogy arról a hvg.hu is írt, a vádlott már kezdettől, elfogása óta előzetes kényszergyógykezelés alatt állt. Az igazságügyi elmeorvos szakértő is megállapította, hogy a vádlott kóros elmeállapotú, emiatt nem büntethető. Ezért is indítványozta az ügyészség, hogy a bíróság a felmentése mellett rendelje el kényszergyógykezelését, méghozzá határozatlan ideig.

Kóros elmeállapotú, emiatt nem büntethető a férfi, aki halálra szúrt egy beteget a kórházban

Az ügyészség kényszergyógykezelést indítványozott a kórházi támadó ügyében. A férfi a Honvédkórház covidos intenzív osztályán támadott meg több embert, egy mélyaltatásban lévő nő belehalt a sérüléseibe.

 

 

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.