Itthon hvg.hu 2023. január. 10. 08:23

Súlyosabb büntetést kér az ügyészség Bróker Marcsira

Hosszabb börtönbüntetést, kártérítés megfizettetését, valamint a családtagok vagyonelkobzását kéri az ügyészség a Kun-Mediátor ügyben.

Aránytalanul enyhe az első fokon kiszabott büntetés a Kun-Mediátor Kft. ügyében – véli a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség.

A Bróker Marcsi néven elhíresült D. Sándorné az általa képviselt gazdasági társaság vezető tisztségviselőjeként eljárva 14 éven keresztül több mint 760 sértettel kötött betétgyűjtésre szerződéseket, a piaci kamatoknál jóval magasabb hozamot ígérve. Erre engedélye nem volt, magas hozamok megfizetését lehetővé tevő tényleges gazdasági tevékenységet nem folytatott, az ügyfeleinek így néhány millió forinttól több mint 1 milliárd forintig terjedő kárt okozott.

A Szolnoki Törvényszék szinte napra pontosan egy éve első fokon, nem jogerősen 10 év börtönbüntetésre, 5,4 millió forint pénzbüntetésre, végleges hatályú gazdasági társaság vezető tisztségviselője foglalkozástól eltiltásra, 10 év közügyektől eltiltásra ítélte, valamint vele és a céggel szemben is vagyonelkobzást rendelt el.

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség azonban azt kéri: legyen hosszabb a vádlott börtönbüntetése, fizettessenek vele kártérítést, a sértettek polgári jogi igényeit bírálják el, és a nő további családtagjainak vagyonát is kobozzák el.

Az elsőfokú ítélet ellen a vádlott és védője is fellebbezett, elsődlegesen felmentésért, másodlagosan a büntetés enyhítéséért.

Az ügyben másodfokon a Szegedi Ítélőtábla hoz döntést.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.