Itthon hvg.hu 2022. november. 20. 13:06

Eladják a sorozatgyilkos Pándy András házát Dunakeszin

Pándy Andrást 1997-ben vették őrizetbe családtagjai megölése miatt.

Eladja a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a néhai sorozatgyilkos, Pándy András házát - írja a Blikk. Az ingatlan Dunakeszi egyik kertvárosi utcájában áll. A tulajdonjog azután szállt az államra, hogy Pándy mostohalánya lemondott az örökségéről. A házban azóta nem lakik senki.

Pándy a 90-es években vette meg a házat, akkor tért haza, mikor a belga hatóságok elkezdtek vizsglódni eltűnt családtagjai után. Pándy néhány évet töltött Dunakeszin, de közben hamis bizonyítékokat gyártott, hogy elterelje magáról a gyanút. Például statisztákkal játszatta el a családtagjai szerepét, a felvételeket pedig elküldte a belga hatóságoknak - írja a lap.

Pándy Andrást végül 1997-ben vették őrizetbe, majd 2002-ben ítélték életfogytiglani szabadságvesztésre hat családtagjának meggyilkolása miatt. Ágnes lányával - egyben szeretőjével - bűnszövetségben két volt feleségét és négy gyermekét ölte meg. A holttesteket savban oldották fel.

Végül Ágnes adta fel 1997-ben, ezután vették őrizetbe. Mindkettőjüket elítélték, Pándy András a börtönben halt meg 2013. decemberében.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.