Közérdekű adatigénylés nyomán válaszolt három minisztérium.
Három hónap után árult el pénzügyi részleteket is a kormány Orbán Viktor nagy visszhangot kiváltó bécsi és texasi útjairól. A Magyar Hang arról írt, hogy több tízmillió forintot költhettek a protokolláris programokra. Elsőként a bécsi út programjainak költségét összegezte a lap, amely megjegyzi, hogy a miniszterelnök Karl Nehammer osztrák kancellárral találkozott, majd a rövid megbeszélés után Bécs egyik legdrágább szállodájában, a Hotel Bristolban szállt meg csapatával.
A külügyminisztérium most érkezett válaszából kiderült, hogy a kétnapos bécsi látogatáson 39-en vettek részt (köztük maga a külügyminiszter, Gulyás Gergely, Nagy Márton és Szalay-Bobrovniczky Kristóf miniszterek is) és Orbán Viktorral együtt összesen 25-en szálltak meg a Bristolban. A külügy 541 ezer forintos szállásköltséget könyvelt el a bécsi éjszaka után, míg a Miniszterelnökség 289 ezer forintot - írja a Magyar Hang. Ez azonban a teljes büdzsének csak egy része lehet. Az Azonnali.hu korábban ugyanis úgy számolt, hogy a szálloda legolcsóbb szobája egy éjszakára (400 forintos euróárfolyamon számolva) 148 ezer forintba kerülhetett – ám értesüléseik szerint Orbán Viktor egy komplett lakosztályt bérelhetett ki magának. Vagyis, a luxusszállodában legóvatosabb becslés szerint 3,8 millió forintot hagyhatott ott a kormány – vagy 6,5 milliót, ha Orbán Viktor a szálloda Prince of Wales nevű lakosztályát választotta.
Orbán Viktor amerikai útjával kapcsolatban is érkezett összegzés, amire szintén három hónapot kellett várni. A Miniszterelnöki Kabinetirodától a lap úgy tudja, tőlük 12-en vettek részt az amerikai úton – míg a Külgazdasági és Külügyminisztérium arról számolt be, hogy ők 2,7 millió forintot számoltak el az amerikai út költségeként. Ehhez kapcsolódóan a Szabad Európa hétfőn, az Ujhelyi István független EP-képviselőtől kapott adatokat idézve azt írta: 21 fős delegáció és 11 biztonsági személy amerikai útját fizette a magyar állam.
A Magyar Hang a számok kapcsán megjegyzi, hogy az amerikai és bécsi protokoll látogatásokkal kapcsolatban, sok kérdésüket egyszerűen azzal hárították a minisztériumok, hogy „a témában nem számítanak adatkezelőknek.” Arra egyik megkérdezett fél sem válaszolt például, hogy mennyibe került a kormányzati delegáció repülős útja Dassault Falcon X7 kormánygéppel – jegyzi meg a Magyar Hang.