Ha ez nem történik meg, akkor csak a plagizált szerzők indíthatnak eljárást a szerzői jogok megsértése miatt.
Nincs joga hivatalosan felülvizsgálni Marosi Beatrix plágiumgyanús szakdolgozatát – állapította meg belső vizsgálata során a Kodolányi János Egyetem (KJE) a Telex cikke szerint.
A Belső-Pesti Tankerületi Központ vezetője azután lett ismert, hogy elbocsátotta a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium öt pedagógusát, akik többször polgári engedetlenségben vettek részt. A KJE azután kezdte vizsgálni a szakdolgozatát, hogy többen is felhívták a figyelmet arra: több helyen szó szerint átmásolt, nem hivatkozott mondatok szerepelnek benne.
A Telexhez eljutott vizsgálati jelentés szerint az egyetemnek a hatályos jogszabályok alapján, az elévülési időre tekintettel, valamint a személyiségi jogok miatt nincs nincs joga a tartalmi felülvizsgálatra.
A KJE azt is megállapította, hogy Marosinak az internetre feltöltött szakdolgozata nem azonos a könyvtárukban található, és egyben hivatalosnak tekinthető szakdolgozattal. Arról azonban nem írnak, hogy ennek mi lehet az oka.
Az intézmény szerint az ügy tisztázására két út lehetséges: Marosi írásban hozzájárulását adja a szakdolgozat teljes átvizsgálásához, vagy a szerzői jogok megsértése miatt indul hatósági eljárás. Ilyet a plagizált szerzők indíthatnak.
Az már korábban kiderült, hogy a dolgozatban többek között Jámbor Andrásnak, a Párbeszéd Magyarország képviselőjének egy 2012-es cikkéből is szerepel szó szerinti átemelés. Jámbor emiatt személyes találkozóra hívta Marosit. Emellett azt kérte Pintér Sándor belügyminisztertől és a Klebelsberg Központ vezetőjétől, Hajnal Gabriellától, hogy vizsgálják ki az ügyet, és ha bizonyosságot nyer, hogy Marosi plagizát, menesszék.
Marosi Beatrix 2013-ban erkölcstan, etika szakos pedagógus szakirányú továbbképzési szakon szerzett diplomát. Szakdolgozatát A halálbüntetés – Jog és erkölcs címmel írta.