Itthon hvg.hu 2022. október. 02. 14:25

Az MSZP pénzt és mandátumot követel Ujhelyi Istvántól

A pártban a jelek szerint nem fogadták jól az európai parlamenti képviselő kilépését.

„Sajnálattal vettük tudomásul, hogy Ujhelyi István az MSZP nevének sikertelen megváltoztatása, a visszavont népszavazási kezdeményezése és a feladott pártelnöki ambíciója után úgy döntött, kilép a Magyar Szocialista Pártból. Abból a közösségből, amelynek nemrég még azt ígérte, továbbra is aktív tagja lesz, és elszántan küzd a közös sikerekért” – írja közleményében az MSZP arra reagálva, hogy európai parlamenti képviselője, Ujhelyi István bejelentette a kilépését.

„Csalódva, de barátsággal gondolunk Ujhelyi Istvánra. Azonban – ahogy a mondás is tartja – a hosszú barátság alapja a pontos elszámolás. Arra kérjük Ujhelyi Istvánt, rendezze a szocialista párt felé az elmúlt években felhalmozott jelentős tartozását, egyben felszólítjuk, hogy adja vissza EP-képviselői mandátumát, amelyet a Magyar Szocialista Párttól kapott” – tette hozzá a párt.

Az európai parlamenti képviselő nehéznek nevezte a búcsút, s levelének minden bekezdését azzal nyitotta: Valami összeragaszthatatlanul eltört. Úgy fogalmazott: hosszú tépelődés, belső vajúdás és gyászmunka után írta meg a levelét. „Próbáltam fakírként létezni a szilánkokon, de egyszerűen nem megy tovább” – indokolta a távozását a pártból, amelynek 10 623 napig volt a tagja.

„Tizennyolc évesen léptem az MSZP tagjai közé, az életem majd kétharmadában a második családom volt. Tagjainak és szavazóinak köszönhetem politikusi karrieremet, a mozgalomnak az örökké velünk maradó élményeimet. Mindezt soha nem fogom elfelejteni, hogyan is tehetném.”

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.