A zuglói parkolási ügyben gyanúsított egykori parlamenti képviselőnek busás hasznot hajtó ügylet miatt még a nyáron tett feljelentést Hadházy Ákos.
Hűtlen kezelés gyanúja miatt elrendelték a nyomozást a Tóth Csaba által potom pénzért megvett, Thököly úti volt MSZP-székház ügyében – írja Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán. A politikus hozzáteszi azt is, hogy Tóth 128 millió forintért szerezte meg a 9, egyenként nagyjából 100 négyzetméteres lakásból álló ingatlant, így a nyomozás megindítása nem maradhatott el.
Hadházy ezt követően felvetette, hogy kérdéses, vajon a Fidesz elengedi-e a vele együttműködő politikus, azaz Tóth kezét, akit a zuglói szocialisták nemrég azt követően választottak meg elnöküknek, hogy Tóth az ő zuglói pártirodájukat is megvette és bezárta.
A nyomozás megindításáról határozó dokumentumot Hadházy csatolta a posztjához, bár itt érdemes megemlíteni, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség nem Tóth Csaba ellen, hanem a székház megvásárlása ügyében, hűtlen kezelés miatt indított nyomozást, így ennek célkeresztjébe vélhetően nem a zuglói politikus, hanem az MSZP kerül.
Korábban Tóth Csaba a hvg.hu-nak úgy nyilatkozott az ügyletről, hogy bár keresett rajta, „de igazából szar üzlet volt.” Ugyanakkor nem árt ehhez hozzátenni, hogy Tóth cége a Tigris-1993 Kft. egy év alatt megszázszorozta a nyereségét, és a két tulajdonos ki is vett belőle 200 millió forint osztalékot. A vállalkozás – melynek 86 százalékát birtokolja Tóth, a kisebb részét a felesége – a friss, 2021-es mérlegbeszámolója szerint a nettó árbevételét a 2020-as összeg 17-szeresére, 388,6 millióra növelte. Még nagyobb mértékben, 103-szorosára nőtt a profitja: a 2020-as, 1,3 milliós adózott eredmény 2021-ben már 140,4 millió forint volt.
Tóth Csaba az MSZP-s alapítványtól vett, neki busás hasznot hajtó ingatlanról: "Igazából szar üzlet volt"
Tóth Csaba volt szocialista képviselő cége, a Tigris-1993 Kft. szép profitot termel azzal, hogy az MSZP alapítványától 128 millió forintért vett 900 négyzetméteres zuglói irodaházat lakásokká és társasházzá minősítették át, majd némi felújítás után apránként értékesítik. Az ügyet Tóth Bertalan, az MSZP társelnöke rendben lévőnek találta, mert volt értékbecslés is, és a vételárat a NAV sem vitatta.
Ehhez a felfutó szériához minden bizonnyal köze volt a székházvásárlásnak, illetve a vételárral kapcsolatban fontos lehet tudni, hogy az adásvételt a szocialisták részéről intéző alapítvány (ami nem keverendő össze a párt állami támogatást is kapó Táncsics Mihály Alapítványával) kuratóriuma a 2018-as választások után lecserélődött olyan emberekre, akik Tóth 2014-es zuglói egyéni parlamenti győzelmét követően kerültek pozícióba.
Lapunknak korábban nyilatkozott Tóth Bertalan, a szocialisták társelnöke is, aki megjegyezte, készítettek értékbecslést, és voltak is érdeklődők, de nehézséget okozott, hogy az épületet csak egyben lehetett eladni, ráadásul irodaházként volt nyilvántartva – emlékezett vissza a társelnök. Úgy folytatta: a 2018-as választás után ismét előkerült az értékesítés ügye, végül Tóth Csaba cége is bejelentkezett, és vele állapodott meg a kuratórium. Az MSZP társelnöke is megjegyezte, hogy számára rendben lévőnek tűnt az ügylet, és Tóth Csabát is megkérdezte róla, aki azt mondta neki, hogy a vásárlás után az illeték kiszabásánál a NAV sem találta aránytalannak a vételárat.
Ugyanakkor Hadházy, a választókerület Tóth utáni új, független országgyűlési képviselője mindezek dacára gyanúsnak találta az ügyletet, lévén, hogy a 142 ezer forintos négyzetméterár irreálisan alacsony, ezért még nyáron meg is tette a hűtlen kezelés miatti feljelentést.