A zuglói parkolási ügyben gyanúsított egykori parlamenti képviselőnek busás hasznot hajtó ügylet miatt még a nyáron tett feljelentést Hadházy Ákos.
Hűtlen kezelés gyanúja miatt elrendelték a nyomozást a Tóth Csaba által potom pénzért megvett, Thököly úti volt MSZP-székház ügyében – írja Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán. A politikus hozzáteszi azt is, hogy Tóth 128 millió forintért szerezte meg a 9, egyenként nagyjából 100 négyzetméteres lakásból álló ingatlant, így a nyomozás megindítása nem maradhatott el.
Hadházy ezt követően felvetette, hogy kérdéses, vajon a Fidesz elengedi-e a vele együttműködő politikus, azaz Tóth kezét, akit a zuglói szocialisták nemrég azt követően választottak meg elnöküknek, hogy Tóth az ő zuglói pártirodájukat is megvette és bezárta.
A nyomozás megindításáról határozó dokumentumot Hadházy csatolta a posztjához, bár itt érdemes megemlíteni, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség nem Tóth Csaba ellen, hanem a székház megvásárlása ügyében, hűtlen kezelés miatt indított nyomozást, így ennek célkeresztjébe vélhetően nem a zuglói politikus, hanem az MSZP kerül.
Korábban Tóth Csaba a hvg.hu-nak úgy nyilatkozott az ügyletről, hogy bár keresett rajta, „de igazából szar üzlet volt.” Ugyanakkor nem árt ehhez hozzátenni, hogy Tóth cége a Tigris-1993 Kft. egy év alatt megszázszorozta a nyereségét, és a két tulajdonos ki is vett belőle 200 millió forint osztalékot. A vállalkozás – melynek 86 százalékát birtokolja Tóth, a kisebb részét a felesége – a friss, 2021-es mérlegbeszámolója szerint a nettó árbevételét a 2020-as összeg 17-szeresére, 388,6 millióra növelte. Még nagyobb mértékben, 103-szorosára nőtt a profitja: a 2020-as, 1,3 milliós adózott eredmény 2021-ben már 140,4 millió forint volt.
Ehhez a felfutó szériához minden bizonnyal köze volt a székházvásárlásnak, illetve a vételárral kapcsolatban fontos lehet tudni, hogy az adásvételt a szocialisták részéről intéző alapítvány (ami nem keverendő össze a párt állami támogatást is kapó Táncsics Mihály Alapítványával) kuratóriuma a 2018-as választások után lecserélődött olyan emberekre, akik Tóth 2014-es zuglói egyéni parlamenti győzelmét követően kerültek pozícióba.
Lapunknak korábban nyilatkozott Tóth Bertalan, a szocialisták társelnöke is, aki megjegyezte, készítettek értékbecslést, és voltak is érdeklődők, de nehézséget okozott, hogy az épületet csak egyben lehetett eladni, ráadásul irodaházként volt nyilvántartva – emlékezett vissza a társelnök. Úgy folytatta: a 2018-as választás után ismét előkerült az értékesítés ügye, végül Tóth Csaba cége is bejelentkezett, és vele állapodott meg a kuratórium. Az MSZP társelnöke is megjegyezte, hogy számára rendben lévőnek tűnt az ügylet, és Tóth Csabát is megkérdezte róla, aki azt mondta neki, hogy a vásárlás után az illeték kiszabásánál a NAV sem találta aránytalannak a vételárat.
Ugyanakkor Hadházy, a választókerület Tóth utáni új, független országgyűlési képviselője mindezek dacára gyanúsnak találta az ügyletet, lévén, hogy a 142 ezer forintos négyzetméterár irreálisan alacsony, ezért még nyáron meg is tette a hűtlen kezelés miatti feljelentést.
