A tananyag fejlesztői úgy tesznek, mintha belháború zajlana az országban.
„A népes Ukrajnában a nemzetiségek eloszlása nagyon egyenlőtlen. A többség ukrán nemzetiségű, de az ország keleti részén jelentős az oroszok aránya, a Krím félszigeten pedig ők alkotják a többséget. A két keleti szláv nyelv (orosz, ukrán) hasonló. Az oroszok által lakott országrészekben a lakosság egyötöd része kevert orosz–ukrán nyelven beszél. Ennek ellenére a két népcsoport gyakran szemben áll egymással. Ellentétük fegyveres konfliktust is kirobbantott a Krím félszigetért” – írja a Nemzeti Köznevelési Portálon elérhető, nyolcadikosok számára készült földrajzkönyv, amit a Telex vett észre. És ennyi, többet nem tudunk meg a konfliktusról, ráadásul ami szerepel benne, az is szemenszedett hazugság.
A szerzők ugyanis azt sugalmazzák, hogy nincs itt semmi látnivaló, ez csak egy kis ukrajnai belvillongás, hiszen az ukrajnai oroszok és az ukránok között robbant ki konfliktus a Krímért, és nem úgy történt a dolog, hogy Oroszország fogta magát és egy szép februári napon (n.b. február 24-én) 2014-ben megkezdte a félsziget megszállását. Az sem derül ki a szűkre szabott leírásból, hogy Ukrajna keleti részén orosz politikai és katonai támogatással létrejött két kamuállam, amit a kutya sem ismer el.
Mindennek a tetejébe még egy olyan rajzocskát is sikerült közölniük, amin az látható, ahogyan az Egyesült Államok, az Európai Unió és Oroszország marakodnak Ukrajnán és még véletlenül sem arról van szó, hogy Ukrajna igyekszik megóvni a függetlenségét az orosz agressziótól, mely agresszió tényét még maga Orbán Viktor is elismerte.
Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Észak-Koreától vásárolnak fegyvert az oroszok, a felszerelésüket mutogatják a Wagner zsoldosai - a háború keddi hírei
Az észak-koreaiak nem zárkóztak el attól sem, hogy építőipari munkásokat küldjenek az Ukrajna keleti részén lévő, oroszok által megszállt területek újjáépítéséhez. Videón mutatja be felszerelését a Wagner-csoport egy szanitéce.