A Blikk szerint a csantavéri gyilkos rátámadott az 1995-ben hármas gyilkosságért elítélt Magda Marinkóra, viszont a börtön állítja: nem történt támadás.
„Meg fogsz fizetni a testvérem haláláért” – Késsel akart bosszút állni a börtönben Dér Csaba Magda Marinkón – ezzel a címmel közölt cikket csütörtökön a Blikk. Az írás szerint komoly ellentét van a csantavéri gyilkosságokat elkövető Dér Csaba és a szerb, szintén gyilkosságokért ülő Magda Marinkó között, Dér ugyanis meg van arról győződve, hogy 1993-ban Marinkó ölte meg a testvérét. Jelenleg mindkét férfi a Szegedi Fegyház és Börtön, ismertebb nevén a Csillag fogvatartottja.
A bulvárlap úgy értesült, hogy Dér nemrégiben meg is támadta Marinkót. Dér ügyvédje, Gulyás Krisztián a Blikknek azt mondta, hogy a nagy hőség miatt engedélyezték a börtönben, hogy „a zárka ajtaján lévő nyílás, az úgynevezett tátika nyitva legyen, hogy így is több levegő juthasson be. Ezt kihasználva, a védencem egy, vélhetően az étkezéshez rendszeresített kést és egy másik tárgyat is Marinkó felé vágott, akit az őrök éppen a folyosón kísértek sétálóra. Közben azt üvöltötte neki, hogy „meg fogsz fizetni a testvérem haláláért”.
A támadás azonban a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) szerint nem történt meg. Csütörtök reggel egy közleményt küldtek, amiben azt írták, „a Blikk elferdíti a valóságot”.
„A cikk közlését megelőzően megkeresték a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát, ahonnan világos és egyértelmű tájékoztatást kaptak arról, hogy nem történt semmilyen támadás a fogvatartottak között az elmúlt időszakban a Szegedi Fegyház és Börtönben”
– áll a közleményben.
„A Blikk ebben az esetben kisegérből elefántot csinált” – tették hozzá – „a Szegedi Fegyház és Börtönben kollégáink lelkiismeretesen végzik a dolgukat, és sértő, hogy valótlanságokkal megtépázzák a szakmai jó hírnevüket. A lényeg, hogy nem volt támadás, senki sem sérült meg. Ezt megírtuk a Blikknek is.”
A Blikknek adott válaszában a BvOP azt írta, hogy a börtönben „az elmúlt hetekben nem történt olyan esemény, amely eredményeként bármely fogvatartott a legcsekélyebb mértékben is megsérült volna. Szintén általánosságban tudjuk elmondani, hogy az ún. 'tátikán' keresztül – kicsi méreteiből adódóan – fizikailag lehetetlen bárkit megdobni, maximum apróbb tárgyak lökhetők ki rajta, hiszen ez egy betekintő nyílás. Abban az esetben, ha egy fogvatartott ezen a szűk nyíláson kiejt vagy kilök valamilyen tárgyat, illetve hangoskodással zavarja meg a büntetés-végrehajtási intézet rendjét, fegyelmi eljárás indul ellene. Arra viszont nyomatékosan szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy egy ilyen eset sem hétköznapi, sem szakmai értelemben nem nevezhető 'támadásnak', ezért főként ebben a kontextusban ennek a kifejezésnek a használata olyan hamis látszatot kelthet, amely alkalmas lehet az olvasóik félretájékoztatására.”