Számos közösségi közlekedési járat a megszokottól eltérő módon vagy útvonalon közlekedik Budapesten a Margit hidat és a belváros más részeit is érintő katás tüntetés miatt.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint mivel a kataszigorítás és a rezsicsökkentés csökkentése ellen tüntetők reggel óta lezárva tartják a Margit hidat, és a demonstráció már más belvárosi helyszíneket is érint, jelentősen módosult a főváros közösségi közlekedése.
A BKK közlése szerint
- a 4-es és a 6-os villamos a Mechwart liget és az Oktogon között nem közlekedik, az M1-es és az M2-es metró igénybevételét ajánlják,
- lezárásra kell számítani a Szent István körúton mindkét irányban, a Bem József utca–Tölgyfa utca útvonalon is,
- az M3-as metrópótló autóbusz és az M3A pótlóbusz is módosított útvonalon közlekedik, nem érinti egyik irányban sem a Nyugati pályaudvar megállót,
- a 9-es autóbusz terelve az Árpád hídon közlekedik, nem érinti a Flórián tér és a Báthory utca/Bajcsy-Zsilinszky út közötti megállókat,
- a 26-os a 91-es, a 191-es és a 291-es autóbusz a Nyugati pályaudvar és a Margit híd, budai hídfő között nem jár.
A tüntetésről percről percre tudósításunk itt követhető:
Az Oktogon felé indultak a tüntetők a Nyugati térről, a Margit híd még mindig zárva - élőben a katás demonstrációról
Ismét demonstrációt tartanak Budapesten a katatörvény és a rezsicsökkentés csökkentése ellen. Reggel 7 órakor a Margit hídnál kezdődött a demonstráció. Eleinte egy-egy sávot foglalhattak el a tüntetők, 7.40-től viszont már az egész hidat blokkolják. Fél 10 előtt a tömeg nagy része elindult a Nyugati majd az Oktogon irányába.