A Mi Hazánk képviselőjének van egy gyümölcsöse, egy kertes háza, egy családi autója és 16 millió forint megtakarítása is – és 30 százalékos tulajdonosa egy veszteséges vállalkozásnak.
A csütörtökön megjelent képviselői vagyonnyilatkozatok üde színfoltja Novák Elődé, a Mi Hazánk politikusa ugyanis fontosnak tartotta kiemelni,
hogy „csak magyar állampolgársága van”. Meg egy Horthy-szobra.
Novák emellett 2000 óta egy 824 négyzetméteres budaörsi gyümölcsössel és 2012 óta egy 566 négyzetméteres telken álló 154 négyzetméteres házzal büszkélkedhet, szintén Budaörsön. Utóbbinak csak 50 százalékban tulajdonosa. A politikus feleségével, Dúró Dórával és négy gyermekükkel él együtt.
A Mi Hazánk alelnökének összesen 16 millió forintnyi megtakarítása van, ebből 9 millió Magyar Állampapír Pluszban, 7 millió pedig hitelintézetnél. Van egy 2015-ben vásárolt Seat Alhambra típusú autója, Dúró Dórával közösen pedig körülbelül kétezer kötetnyi könyve is.
Novák a képviselői juttatásain túli jövedelmekhez odaírta azt is, hogy a Magyar Honvédség tartalékos honvédja, amit jelenleg szüneteltet, és nem származik belőle bevétele. Emellett 30 százalékos tulajdonosa a HUNIMOD Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-nek, amely 2021-es beszámolója alapján 1,8 milliós veszteséget termelt az elmúlt évben.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)