Több mint 16 milliónyi megtakarítással bír már az MSZP társelnöke, Kunhalmi Ágnes, akinek fél évvel ezelőtti vagyonnyilatkozatában még alig hatszázezer forintja volt. A politikus cikkünk meg jelenése után magyarázattal szolgált a jelentős növekedésre.
Fél év alatt nagyot fordult a világ az MSZP-társelnök Kunhalmi Ágnessel. Az ellenzéki képviselő friss, cikluskezdő vagyonnyilatkozatában a fél évvel ezelőtti állapothoz képest az nem változott, hogy továbbra is egy 57 négyzetméteres társasházi lakása – ennek felerészben tulajdonosa – és egy Opel Astrája van, viszont
fél év alatt a kétmilliós (adóstárssal közös) tartozása eltűnt, és megtakarításait mintegy 16 millió forinttal tudta növelni.
A 2021-es év végi állapotot rögzítő előző vagyonnyilatkozatában Kunhalmi mindössze 644 ezres takarékbetét-megtakarítást tüntetett fel. A mostani, június 1-i állapotot tükröző nyilatkozatában ez az összeg már egymillió forint fölé nőtt, ráadásul megtakarításai kiegészültek az alábbi tételekkel:
- Számlakövetelés forintban: 12427521 Ft
- Számlakövetelés devizában, forintra átszámítva: 3056493 Ft
- OTP befektetési jegy 1: 329393 Ft
- OTP befektetési jegy 2: 79216 Ft
A fenti vagyongyarapodásra a politikus előző ciklusbeli képviselői fizetése önmagában nem ad magyarázatot, így megpróbáljuk megtudni Kunhalmitól, hogy miből tudott ennyit félretenni – amint kiderítjük, cikkünket frissítjük.
Frissítés: 14:35
Elértük Kunhalmi Ágnest, aki magyarázattal szolgált a vagyongyarapodására, mert mint mondta, nem az történt, hogy fél év alatt félre tudott tenni 16 milliót. A politikus előrebocsátotta, hogy eddig is volt néhány milliós megtakarítása, de emlékeztetett, hogy a vagyonnyilatkozat számlakövetelés rubrikájában csak a képvislői tiszteletdíj hathavi összegét meghaladó összeget kell feltüntetni, a legutóbbi alkalommal pedig az még nem érte el ezt az értékhatárt. Hozzátette: emellett kapott családtagjaitól is kölcsön, ez is megmutatkozik a számlakövetelések sor növekedésén. Végük megjegyezte: ez a családi kölcsön és a saját megtakarításai azt a célt szolgálják, hogy szándékai szerint a jelenleg csak felerészben az ő tulajdonában lévő társasházi lakásban nagyobb tulajdonrészt szerezhessen.