A bíróság rendelkezése szerint a vádlott legkorábban 30 év után bocsátható feltételesen szabadságra.
A Fővárosi Törvényszék életfogytig tartó fegyházbüntetésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélt azt a férfit, aki két éve felgyújtott egy házat Rákospalotán, és amely miatt két ember meghalt. A vádlott legkorábban 30 év után bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítélet szerint az 53 éves férfi – 2020 júliusától egy építési vállalkozónál dolgozott, aki szállást biztosított egy XV. kerületi ingatlan melléképületében. Ugyanott élt a sértett család is, a családtag nagypapa ugyanis szintén a vállalkozó alkalmazásában állt.
A munkaadó a férfit italozó életmódja miatt többször el akarta küldeni, de az mindig megígérte, hogy megváltozik. Egy újabb ittasság miatt azonban 2020. november 22-én este a vádlott és munkaadója között újból nézeteltérés alakult ki, ami dulakodásig fajult. Ezután már a vállalkozó elküldte, kifizette a munkabérét, majd közölte, hogy másnap reggelig hagyja el az ingatlant.
A férfi a vita után egy ideig a garázsban dühöngött, majd látszólag megnyugodva felment a lakrészébe aludni. A sértett család a saját lakrészében pihent. A férfi másnap kora hajnalban lement a melléképület földszintjén lévő garázsba, ahol tűzifát rakott a munkaadója által előző nap vásárolt gépkocsi kereke alá, majd – nem törődve vele, hogy a tűz az alvó sértettek halálát okozhatja – meggyújtotta, és távozott.
A tűz a kocsi környezetében felhalmozott anyagokon át tovább terjedt és az álmennyezetet is meggyújtva, gyorsan terjeszkedett a sértettek lakrésze felé. A gépkocsi riasztójának hangjára a nagyapa felébredt, és sikerült az unokáját az ablakon keresztül kijuttatnia a tetőre. Ő a tűz, illetve a nagy mennyiségű füst miatt azonban a feleségével már nem tudott kimenekülni.
A gyereket a helyszínre érkezett rendőrök menekítették le a tetőről. Nagyapja a kórházba szállítás során, nagyanyja pedig a kórházban vesztette életét. A vádlott által okozott tűzben leégett a melléképület, valamint az ott tárolt értékek. A férfi a munkaadójának nagyjából 60 millió forint kárt okozott.
A bíróság az eljárás során kétséget kizáróan megállapította a vádlott bűnösségét, súlyosbító körülmény volt a vádlott cselekményének többszörös minősülése, a terhelt önhibájából eredő ittas állapota, illetve az, hogy a sértettek fokozott szenvedésnek voltak kitéve.
Az ítéletet az ügyészség tudomásul vette, a vádlott és védője fellebbezést jelentettek be azzal szemben.
A bíróság a terhelt letartóztatását a másodfokú eljárás jogerős befejezéséig fenntartotta, a végzés nem végleges.