Kásler Miklós minisztériuma szerint kiemelten kezelik az egészségügyi dolgozók erkölcsi és anyagi megbecsülését.
Május végén megszűnik a felmondási tilalom az egészségügyben, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pedig annak ellenére sem tart felmondási hullámtól, hogy a Független Egészségügyi Szakszervezet felmérése szerint akár az ápolók 25 százaléka is otthagyhatja ezt követően a pályát. A felmérés szerint azért, mert kimerültek, túlhajszoltak és kevés a fizetésük is.
A tárca az ATV Híradójával azt közölte, hogy az orvosok bére 2010 és 2017 között átlagosan a két és félszeresére emelkedett, és a magyar egészségügyben még megközelítőleg sem volt akkora fizetésemelésre lehetőség, mint aminek az alapjai 2020-ban megteremtődtek.
Kiemelték, hogy az ápolók bére 2010-hez képest 2022-re nagyjából a háromszorosára nőtt, a szakdolgozói béremelés összesen pedig több mint 85 ezer egészségügyi szakdolgozót érint, aki állami, önkormányzati, vagy egyházi fenntartású járó-, vagy fekvőbeteg-ellátásban, vagy alapellátásban dolgozik.
Azt is írták, hogy szerintük a magyar társadalom és a „polgári kormány megbecsüli az egészségügyi dolgozóit és értékeli hivatástudattal végzett munkájukat”.