Itthon hvg.hu 2022. április. 03. 22:44

Kovács Zoltán: A kormánynak nincs köze a közmédiához

Az ellenzékre szavazóknak is megköszönte a részvételt, szerinte a magas részvétel is mutatja, hogy mennyire erős a demokráciánk.

Választás 2022
Friss cikkek a témában

Kovács Zoltán újságíróknak nyilatkozott a Fidesz eredményvárójában. Azt mondta, hogy szerinte a részvételi adatok alapján mindenképpen a demokrácia ünnepe volt ma. A versenyt is komolynak minősítette, főleg a nemzetközi térben. Az ellenzékre szavazóknak is megköszönte a részvételt, hiszen minden szavazat számít és szerinte a magas részvétel is mutatja, hogy mennyire erős a demokráciánk.

A kampány durva és heves volt szerinte, elég csak Márki-Zay kommunistákra és fasisztákra vonatkozó kijelentésére gondolni. Orbán Viktor kampányszlogenje, hogy a kommunisták mind elmennek szavazni, túlmutat a konkrét kommunistákon. A balos internacionalista pártokat értette ezalatt beleértve az antiszemita Jobbikot. A választók tökéletesen értették ezt Kovács szerint.

A Mi Hazánk sikeréről is beszélt, erről azt mondta, hogy a demokráciához az is hozzátartozik, hogy a szélsőséges pártok is mandátumhoz juthatnak. Ők pedig tudomásul veszik a választók akaratát. A Fidesz-KDNP viszont középen áll, a józanságban és a józan észben hisz.

Arra a felvetésre, hogy normális-e az, hogy az ellenzék 4 évente 5 percet kap a közmédiában a programjának bemutatására, azt válaszolta, hogy a közmédia működését a törvények, illetve a nemzetközi alapelvek vezérlik.

„A kormánynak nincs köze a közmédiához, a parlament alá van rendelve. Őket kell megkérdezni a kiegyensúlyozottságáról.”

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.